Нарастващото приемане на криптовалутите привлича вниманието дори на властите, които следят отблизо платформите.
След като Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) повдигна дело срещу Ripple мнозина смятаха, че агенцията ще разшири обхвата си и към други проекти.
Неотдавнашната разправия с Paxos подсили това твърдение.
Въпреки това Cardano може и да не се сблъска с действията на SEC, тъй като платформата може да не попада под юрисдикцията на САЩ.
Ето защо един от водещите анализатори, Дан Гамбаедело, изброи две важни причини, които биха могли да подкрепят твърдението, че Cardano няма да се сбълска със SEC:
ADA вероятно няма да се счита за ценна книга. 2 прости причини:
1. ICO на Cardano се проведе в Япония и не беше достъпно за инвеститори от САЩ.
2. Наскоро съдия постанови по делото LBRY, че вторичните продажби на LBC токени не са ценни книжа. Това създава важен прецедент за ADA.
ICO събитието на Cardano се проведе в Япония и следователно предполагаемо не може да се счита за ценна книга съгласно законодателството на САЩ. Проектът LBRY също бе стартиран без ICO, но това не попречи на SEC да предприеме действия.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: $30,000 действа като „магнит“ за цената, твърди анализатор
Нещо повече, блокчейнът на LBRY беше напълно разработен и пуснат в действие преди продажбата на родните му токени. Въпреки това платформата се сблъска с репресиите на SEC, което породи опасения за Cardano.
В отговор на това опасение анализаторът заяви:
Съгласуваните стартирания са различни. Все още има 2 въпроса за всяка монета.
1. Стартиране на ценна книга?
2. Вторични продажби на ценна книга?Обстоятелствата при пускането на ADA и LBC са различни, но отговорът е един и същ. А именно, как може ICO, което се е състояло в Япония, да се счита за ценна книга съгласно законодателството на САЩ? Не може.
Банковите регулатори на САЩ внесоха нова яснота за това как финансовите институции трябва да се справят с попечителството на криптовалути.
Съединените щати навлязоха в ключова седмица за крипто индустрията, тъй като законодателите и защитниците на дигиталните активи се подготвят за това, което се нарича „“Крипто седмица“.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.