Съобщава се, че група недоволни лица, които притежават Dogecoin (DOGE), се опитват да модифицират колективен иск, насочен към Илон Мъск.
Първоначално подаденият през юни 2022 г. колективен иск срещу милиардера и главен изпълнителен директор на Twitter, Илон Мъск, сега се разширява, за да включи твърдения за търговия с вътрешна информация.
Според доклад на Reuters инвеститорите твърдят, че са претърпели финансови загуби поради умишлени действия, предприети от главния изпълнителен директор на Twitter за изкуствено увеличаване на стойността на популярната криптовалута, която е базирана на меме.
В неотдавнашното предложение за трето изменение, представено в сряда пред федералния съд в Манхатън, инвеститорите обвиняват Мъск, че е предприел различни тактики, като например използване на постове в Twitter, сътрудничество с инфлуенсъри, поява в предаването „Saturday Night Live“ на NBC и извършване на други рекламни трикове. Те твърдят, че тези дейности са били предприети, за да се даде възможност на Мъск да спечели за сметка на други инвеститори.
В подаденото заявление се споменава и инцидент от април, когато Мъск е продал Dogecoin на стойност приблизително $124 милиона, след като цената на токена е скочила с 30% след решението му да промени синята птица на Twitter с логото на кучето шиба ину на DOGE.
В иска се твърди, че действията на Мъск, характеризирани като „[,,,] манипулиране на пазара и търговия с вътрешна информация“, са му позволили да заблуди инвеститорите, като същевременно е популяризирал себе си и своите компании.
В отговор на предложеното изменение окръжният съдия на САЩ Алвин Хелерщайн заяви, че е склонен да одобри третата изменена жалба, което показва, че е малко вероятно ответниците да се сблъскат с несправедливо отношение.
Правният екип на Мъск се опита да отхвърли иска през март с аргумента, че той е художествена измислица. Те твърдяха, че изявленията на Мъск за DOGE не трябва да се разглеждат като истинско одобрение, тъй като са твърде неясни и несериозни.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.