Срещу Илон Мъск е заведено мащабно съдебно дело за промотиране на Dogecoin.
Срещу милиардера Илон Мъск е заведено дело за $172 милиарда за промотирането му на Dogecoin, което беше подадено по-рано днес във федералния съд в Манхатън.
Кийт Джонсън, ищецът, твърди, че иска да представлява хората, които са се опарили от криптовалутата.
Мъск, както Tesla и SpaceX, са обвинени в участие в “криптопирамида“. Джонсън твърди, че Dogecoin е просто измама.
Ищецът е цитирал Twitter публикация, публикувана от съоснователя на Dogecoin Джаксън Палмър, за да подкрепи аргумента си. Палмър, изказа мнение, че индустрията поддържа “сектантска” схема.
Джонсън твърди, че Мъск невярно е заявил, че Dogecoin е валута, като същевременно е насърчил аудиторията си да купува криптовалутата. Твърди се, че ответниците и техните служители са заблудили ищеца и групата, като са ги накарали да разглеждат DOGE като жизнеспособен актив.
В иска се изисква сантимилиардерът и неговата компания да спрат да промотират актива.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн и Етериум наближават ‘повратна точка’, твърди трейдър
Ищецът твърди, че с помощта на измамни практики ответниците са се обогатили с около $86 милиарда. Групата иска и обезщетение в размер на $172 милиарда.
Възползвайки се от честите туитове на Мъск, в началото на 2021 г. Dogecoin претърпя период на значителни печалби. Въпреки това вълнението около DOGE бързо се разсея. Сега алткойнът е спаднал с над 90% от рекордната си стойност от $0.73.
Нетното състояние на Мъск в момента възлиза на $217 милиарда, след като през тази година е намалял с 19.6% ($53 милиарда).
След създаването си през 2009 г. Биткойнът първоначално трудно получи признание като новаторска технология, като често бе определян като измама.
Известната с крипто кражбите хакерска група е загубила достъп до стабилни монети на стойност близо $5 милиона след предприетите от емитентите на стабилните монети действия за замразяване на средствата.
Най-голямата крипто борса издаде предупреждение за атака със зловреден софтуер, насочена към нейните потребители, която променя адресите за теглене на криптовалути.
Tether и няколко други издатели на стабилни монети блокираха крипто портфейли, свързани с известната севернокорейска хакерска група Lazarus Group.