През последните месеци се наблюдаваше значителен ръст както на Биткойн, така и на алткойните, като през март BTC достигна нов исторически връх (ATH).
След този ATH обаче се наблюдаваше рязка корекция в цените на най-голямата криптовалута, което доведе до спад на цената до $56,000.
Въпреки ценовите колебания се наблюдава чувствително увеличение на броя на крипто портфейлите. Santiment, водеща платформа за анализ на криптовалути, отчете значително увеличение на броя на портфейлите за най-големите криптовалути през последните 6 месеца.
Особено при Toncoin (TON) се наблюдава забележителен ръст от 110% на портфейлите, достигайки общо 16,800. Този скок предполага, че мрежата на TON се разширява с по-бързи темпове в сравнение с Биткойн.
Друга известна криптовалута в списъка е Dogecoin, вторият по големина меме токен. Dogecoin отбеляза 27% ръст в броя на портфейлите, с което общият им брой достигна 6.6 милиона портфейла. Този скок на броя на Dogecoin портфейлите показа растящ интерес и приемане на криптовалутата в общността.
📊 Sorted by greatest growth in the past 6 months, here is the net change of non-empty wallets among top market caps in #crypto (apologies to #BinanceCoin and #Solana, not pictured in this study):
🪙#Toncoin $TON 16.8K wallets (+110% growth)
🪙 #Dogecoin $DOGE 6.6M wallets… pic.twitter.com/IhjJn6syn2— Santiment (@santimentfeed) May 3, 2024
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
След период на волатилност крипто пазарът изглежда се стабилизира.
Стабилната монета на Synthetix, sUSD, отново е подложена на натиск, тъй като продължава да се отдалечава от планирания си фиксиран курс от $1, което поражда нови опасения относно устойчивостта на децентрализираните стабилни монети.
Спекулациите около бъдещето на Dogecoin продължават да се засилват, като някои анализатори предполагат, че монетата може да достигне цена от $10.