В четвъртък министърът на вътрешните работи на Черна гора, Филип Аджич, обяви, че основателят на провалената криптовалута Terra, До Куон, е бил арестуван на летището в Подгорица.
По думите на Аджич, Куон е хванат с фалшиви документи за самоличност и е бил задържан. „Очакваме официално потвърждение на самоличността му“, добави той.
U PODGORICI UHAPŠEN JEDAN OD NAJTRAŽENIJIH SVJETSKIH BJEGUNACA
Crnogrska policija lišila je slobode lice za koje se sumnja da je jedan od najtraženijih bjegunaca, južnokorejski državljanin Do Kwon, suosnivač i izvršni direktor Terraform Labs sa sjedištem u Singapuru.
1/2— Filip Adzic (@filip_adzic) March 23, 2023
Миналата година южнокорейски съд издаде заповед за арест на Куон, след като инвеститорите го обвиниха в измама след фалита на компанията му. Куон е обвинен в измама и нарушения на южнокорейския закон за капиталовите пазари, но той твърди, че обвиненията са политически мотивирани.
През септември 2022 г. е издадена червена бюлетина от Интерпол за ареста на Куон, а регулаторните органи го издирват заради предполагаемата му роля в срива на екосистемата Terra Luna и Terra USD на стойност $40 милиарда през май същата година.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Цената на алткойн скочи с 2,000% след объркване
Според компанията за блокчейн анализи Elliptic инвеститорите в двата проекта са загубили около $42 милиарда в световен мащаб, като някои са загубили всичките си спестявания.
На 23 февруари медийни съобщения разкриха, че сръбските и южнокорейските власти са се опитали да открият Куон в Сърбия, където според съобщенията той се е укривал от декември 2022 г. Сръбските власти обаче не коментираха твърденията.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.