Главният изпълнителен директор н Ripple Labs каза, че САЩ се нуждаят от водеща роля в регулирането на криптовалутите.
Според Брад Гарлингхаус САЩ изостават от другите държави, когато става въпрос за предоставяне на ясни насоки за крипто сектора.
Гарлингхаус отбелязa как страните като Австралия, Обединеното кралство, Обединените арабски емирства и други предоставят на зараждащата се индустрия законодателни насоки – нещо, което в момента липсва в Америка.
1/ Continuing its history of being tech-forward, Dubai just published an extensive new set of tech-agnostic rulebooks for crypto market participants, covering compliance standards, advertising, issuance, and much more.
— Brad Garlinghouse (@bgarlinghouse) February 9, 2023
Според него Ripple успява да се разрасне в тези страни благодарение на регулаторната яснота:
Ако се отдръпнем за момент от случващото се в САЩ – само през последните няколко седмици броят на положителните (или поне насочени в посока на ЯСНОТА) глобални регулаторни промени е енергизиращ…
Тези регулатори осигуряват лидерство и вършат работата, която отчаяно ни липсва в САЩ – не е изненадващо, че именно [в тези страни] се развиват компании като Ripple!
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Ще продължи ли възхода?
Понастоящем Ripple Labs е в съдебна битка с Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) на САЩ. Регулаторният орган за пръв път съди Ripple през декември 2020 г., твърдейки, че компанията е продавала XRP токени като нерегистрирана ценна книга.
Съдебното дело е към своя край и съдията може да издаде решение през следващите месеци. Според мнозина тази съдебна битка ще бъде от гоямо значение не само за Ripple, но и за цялата крипто индустрия.
Крипто инвеститорите във Великобритания, които разчитат на заеми, скоро може да се сблъскат с по-строги ограничения. Финансовата регулаторна агенция Financial Conduct Authority (FCA) предложи забрана на използването на кредитни карти за закупуване на дигитални активи, позовавайки се на нарастващите опасения относно потребителския дълг и рисковете, свързани със спекулативните инвестиции.
Дългоочакваният законопроект, целящ регулирането на стабилните монети, ще бъде гласуван в Сената през май, според Politico.
Правителството на Обединеното кралство представи нов пакет от предложени регулации за дигиталните активи, чиято цел е да се постигне баланс между технологичния напредък и по-силна защита срещу финансови злоупотреби.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.