Чанпенг Джао - главният изпълнителен директор на Binance заяви, че има желание да се присъедини към борда на директорите на Twitter, ако бъде поканен от новия собственик на платформата Илон Мъск.
Наскоро Binance вложиха $500 милиона в Twitter. Криптоборсата беше сред многото външни инвеститори. Сред тях са държавния инвестиционен фонд на Катар, фирмата за рисков капитал Sequoia и Fidelity, които менажират над $4.5 трилиона.
По повод приключването на сделката Джао заяви, че Binance планира да играе роля в обединяването на социалните медии и Web3, за да разшири използването и приемането на крипто и блокчейн технологията.
Говорител на борсата потвърди информацията на Чанпен Джао като заяви, че компанията ще създаде екип, който да подпомогне използването на блокчейн технологията от страна на Twitter. Също така според Джао интеграцията ще бъде лесна.
Главният изпълнителен директор на крипто борсата сподели, че Binance е миноритарен инвеститор в Twitter и осъзнава, че Мъск е зает и ще изчака по-подробен план за това как платформата на социалната медия може да използва блокчейн и крипто по-пълноценно. Според него назначаването в компанията не е приоритет на Мъск в момента. Джао би се присъединил към борда под формата на услуга, а не защото има огромно желание.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Предстоят спадове до нови дъна, твърди анализатор
От Twitter наскоро обявиха, че разширяват пилотната програма, наречена NFT Tweet Tiles, до тестова група, която може да експериментира с публикуването на NFT, регистрирани на няколко борси, включително Dapper Labs, Magic Eden и Rarible. Потребителите ще могат да кликнат върху туитнатите NFT и след това да ги закупят от съответната борса.
Всякакви стъпки предприети в посока крипто и блокчейн от страна на Twitter биха могли до доведат до по-широко приемане на сектора сред потребителите на платформата.
Много любители на криптовалути и NFT често използват платформата за обсъждане на пазарните движения и популяризиране на нови дигитални активи.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.