От самото начало Binance прославиха името си в крипто пространството, превърнаха се в една от най-големите крипто борси в световен мащаб и по думи на главния изпълнителен директор инвестират усилено в DeFi.
Компанията предоставя платформа с над 350+ криптовалути, 120 милиона потребители и 24-часов обем на търговията от около $76 милиарда.
За разлика от много други, борсата демонстрира устойчивост и продължи да наема служители по време на екстремните пазарни условия, при които станахме свидетели на масови съкращения.
Главният изпълнителен директор Чанпен Джао сподели в туит, че компанията инвестира в DeFi в голям мащаб. Според информацията Binance планират да похарчат повече от $1 милиард за потенциални инвестиции и придобивания.
Binance is investing heavily in DeFi.
(not financial advice)
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) October 23, 2022
По думите на Чанпен Джао, Binance имат за цел да инвестират $200 милиона в медийната организация Forbes и също така ще вземат дялово участие на стойност $500 милиона в сделката за Twitter.
#Binance has committed $500 million to invest in #Twitter alongside @elonmusk‘s buyout of the social media service.
„We’re excited to be able to help Elon realize a new vision for Twitter“ – @cz_binance shares.https://t.co/avsqQDg83t
— Binance (@binance) May 5, 2022
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC): Топ крипто китовете трупат агресивно
През тази година крипто борсата започна да фокусира инвестициите си върху сектори като децентрализирани финанси и незаменяеми токени, а не върху проблемни крипто активи.
Binance все още не са споделили подробности относно други инвестиционни идеи. Досега през тази година бизнесът е разпределил $325 милиона за 67 проекта. Сегашното съотношение на инвестициите на Binance е по-високо от техните инвестиция през 2021 г. от $140 милиона за 73 проекта.
Джао сподели, че преди да инвестира в нещо, иска да види реални продукти, които хората могат да използват.
Ripple официално получи пълно регулаторно одобрение от Органа за финансови услуги на Дубай (DFSA), което предоставя възможност да предлага трансгранични платежни услуги, базирани на крипто, в ОАЕ.
Докато САЩ се борят с крипто регулациите, Европа тихомълком пое инициативата за интегриране на дигиталните активи в банковия си сектор.
Съмненията относно способността на Европейската централна банка (ЕЦБ) да управлява дигиталното евро се засилиха, след като срив в платежната система наруши транзакциите за почти един ден.
Руската централна банка отложи въвеждането на дигиталната рубла в цялата страна, като реши да удължи пилотната фаза за неопределено време.