Dogwifhat (WIF), базирана в Solana мемe монета, падна под $2 тази седмица, като регистрира корекция от 26% поради силен натиск от продажби.
Понастоящем WIF се търгува на цена от $1.75, като стойността ѝ е намаляла с 27% през последните седем дни. Данните от Solscan показват, че токени WIF на стойност над $16 милиона са били продадени от анонимни инвеститори, което е довело до допълнителна нестабилност на пазара.
Големите инвеститори (или китовете) също допринасят за разпродажбата. На 22 юни Lookonchain съобщи, че анонимен кит е прехвърлил 12.66 млн. токена WIF на стойност $23.4 милиона в Binance, което потенциално сигнализира за още спадове.
A whale deposited 12.66M $WIF($23.4M) to #Binance in the past 2 days.https://t.co/gWcpd0gBOz pic.twitter.com/Fc6WayMjAO
— Lookonchain (@lookonchain) June 22, 2024
От началото на юни Dogwifhat е спаднал с близо 40%, което го превръща в една от най-слабо представящите се меме монети.
След като през март достигна исторически връх от $3.97, сега Dogwifhat е четвъртата по големина меме монета с пазарна капитализация от $1.8 милиарда.
Други водещи меме монети като Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), Pepe (PEPE) и Floki (FLOKI) отбелязват леки печалби, но WIF продължава низходящата си тенденция, спадайки с над 2% през последните 24 часа.
Ако разпродажбите продължат, цената на WIF може да падне под $1. Главният изпълнителен директор на CryptoQuant Ки Йонг Джу отбеляза тенденция към намаляване на доминацията на меме монетите, което предполага, че инвеститорите изместват фокуса си от спекулативните токени към пазарни фундаменти.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.