ARK Invest, финтех компания, управлявана от Кати Ууд, направи най-голямата си инвестиция досега в акции на Coinbase (COIN).
Покупките на Ark започнаха след като каскадния ефект от срива на управляваната от Сам Банкман-Фрийд кирптоборса FTX разшири мечия импулс за криптовалутите и компаниите.
В края на ноември Ууд продължи да демонстрира вярата си в Биткойн, като закупи близо 177,000 акции на стойност около $1.5 милиона на Биткойн тръса на Grayscale (GBTC). Понастоящем акциите на GBTC се търгуват с 48% отстъпка от нетната стойност на BTC, но притесненията не спират до там.
На 29 декември управляваната от Ууд компанията купи за своя борсово търгуван фонд (ETF) – ARK Fintech Innovation (ARKF) – 158,000 акции на стойност около $5.5 милиона според цените на затваряне.
На 14 декември Ark Invest закупи общо почти 300,000 акции на стойност около $12 милиона по цени на затваряне. Те бяха разпределени основно в борсово търгувания фонд ARK Innovation (ARKK).
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Сега е момента за натрупване, твърди Райън Селкис
Акциите на Coinbase затвориха на ниво от $34.78 в Ню Йорк в четвъртък, което представлява ръст от около 7%. Като цяло акциите на борсата бяха силно засегнати от мечия криптовалутен пазар, спадайки с 86% през тази година.
От своя страна токена COIN се представи по-слабо, както от Биткойн (BTC), който поевтиня с 65% от началото на годината, така и от Етериум (ETH), който поевтиня с около 66% от началото на 2022 г.
Defiance ETFs предложи четири иновативни спот борсово търгувани фонда (ETF), които се фокусират върху ливъридж стратегии, насочени към ценовите движения на Биткойн, Етериум и златото.
Rootstock, платформа, свързваща смарт договори с Биткойн, отбеляза значително увеличение на добивната дейност и мрежовата сигурност в началото на 2025 г., въпреки забавянето в общото ползване.
Stripe, световен лидер в областта на платежните услуги, направи важна крачка в света на стабилните монети с въвеждането на новата си функция „Финансови сметки в стабилни монети“.
Последните данни на Bank of America (BofA) сочат, че нарастващата пазарна нестабилност, изострена от тарифните проблеми, е накарала инвеститорите да се оттеглят от американските акции.