Неотдавнашното включване на Саудитска Арабия като нов член на БРИКС предизвика дискусии относно възможността за извършване на сделки с петрол с Индия в съответните им местни валути, вместо да се разчита на щатския долар.
Този ход следва неотдавнашното успешно уреждане на петролна сделка на Индия с ОАЕ, при която се използват индийски рупии вместо щатски долари. Тъй като членовете на БРИКС все повече се отказват от щатския долар при търговията с петрол, това има потенциала да окаже значително въздействие върху глобалния икономически пейзаж, като постепенно намали търсенето на щатския долар.
Ако Саудитска Арабия настоява САЩ да извършват плащания в риали за петрол, това може да предизвика значителни реакции на финансовите пазари. Подобно искане би могло да накара и други държави, произвеждащи петрол, да обмислят подобни действия, като се насърчи разработването на алтернативни търговски механизми и се популяризира използването на местни валути в международните сделки с петрол.
Приемането на риалите като платежно средство за петрола би представлявало значителна геополитическа промяна с далечни последици за валутните пазари.
Тази промяна би могла да доведе до безпрецедентни колебания в обменните курсове на валутите, което може да предизвика значителна нестабилност на пазара. Вследствие на това може да бъде засегната американската икономика, тъй като разходите за закупуване на петрол биха повлияли на общите разходи на САЩ.
В обобщение, този сценарий би наложил предоговаряне на търговските споразумения с държавите от Близкия изток, което в крайна сметка би променило многостранните отношения. Китай и Русия, например, постоянно изразяват интерес към намаляване на зависимостта си от щатския долар в световната търговия.
Това развитие би могло да разшири възможностите на нововъзникващите икономики и да засили присъствието им на международната сцена, като потенциално привлече повече държави към алианса БРИКС и ги отдалечи от традиционния западен финансов сектор.
В неотдавнашно интервю главният изпълнителен директор на Riot Platforms изрази интерес към проучване на партньорства в областта на изкуствения интелект, ако възникнe подходяща възможност.
Неотдавнашен доклад разкри, че употребата на криптовалути в световен мащаб се приближава до 7.51% от населението, като прогнозите са, че до 2025 г. този дял може да надхвърли 8%.
Главният юридически директор (CLO) на Robinhood, е посочен като потенциален председател на Комисията по ценните книжа и борсите (SEC), ако Доналд Тръмп се върне на президентския пост.
В очакване на документалния филм “Money Electric: The Bitcoin Mystery” рисковият капиталист Антъни Помплиано сподели мнението си за възможността да се разкрие самоличността на Сатоши Накамото.
Стига с тези вицове.
На там се отива но ще отнеме поне 30 години и много войни, оранжеви революции и демократичен тероризма.
Логично е да се върви към де-долари зация, имайки предвид космическият дълг на САЩ! Ако ТЕ обявата банкрут, фалит, дефолт – защо ще им са долари те на другите? Там ще настъпи такава инфлация, че един хляб ще струва 2 000 000 000/ два милиона/долара.Справка инфлацията в Германия след непосилни те разходи след 1-та св. война! Така, че умната с долара!
Само така! Светът трябва да се отърве от всичко САЩ-ско за да върви напред. Тези рептили е крайно време да ги отхвърлят отвсякъде.
Ами откажи се,хвърли си телефона,хвърли хладилника ,хвърли телевизора ,хвърли климатика, лаптопа,колата,и накрая сам се хвърли от високо.
АБЕ КРИПТО.БГ ЗНАЕТЕ ЛИ ЗА КОЛКО ВРЕМЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ИЗПЕПЕЛЕНА САУДИТСКА АРАБИЯ ЗАРАДИ ИЗМИСЛЕНИ РИАЛИ СРЕЩУ ДОЛАР ..???
АРАБСКИЯТ ПОЛУОСТРОВ ДЪЛЖИ МНОГО НА ДОЛАРА И ВЪОБЩЕ НА АМЕРИКА ЗА ВЪЗХОДА СИ КАТО ДЪРЖАВИ И НАРОДИ..
ВСИЧКО МОЖЕ ДА СЕ ПРОМЕНИ САМО ЗА ЕДНА НОЩ..
НЕ ДЪРПАЙТЕ ДЯВОЛА ЗА ОПАШКАТА…
И къде точно в статията се отговаря на въпроса може ли СА да изисква плащане в риали?
Дори не се дискутират потенциални негативи или позитиви за СА и икономиката им…
Всички знаем че БРИКС бутат към дедоларизация, много безмислена статия…