НАЧАЛО Други

Блокчейн може да “обедини Европа”

27.03.2019 20:15 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Блокчейн може да “обедини Европа”

Федералната служба на Германия за миграцията и бежанците (BAFM) установи, че блокчейн има голям потенциал за подобряване на процедурите за предоставяне на убежище. След успешно приключилото “Доказателство за концепция” (PoC), констатациите бяха публикувани на 26 март в whitepaper.

Документът е редактиран от BAFM и е написан от проектантската група за бизнес и информационни системи на Института за приложни информационни технологии Fraunhofer.

PoS – предприет от BAFM, Fraunhofer FIT и неназован технологичен партньор през първата половина на 2018 – се фокусира върху оценката на потенциала на блокчейн за подкрепа на два ключови аспекта на процедурите за убежище: създаване на надеждни и сигурни дигитални идентичности и подобряване на комуникацията и сътрудничеството между органите на общинско, държавно и национално ниво.

За този PoC, тримата партньори използваха лична и разрешена версия на блокчейн, извлечена от Етериум , като използваха консенсусен алгоритъм за “Доказателство за правомощие” (PoA).

Whitepaper-a очертава, че блокчейн може да позволи създаването на дигитални идентичности за бежанци, които пристигат без документи за самоличност, въз основа на биометрични данни, събрани в момента на първоначалната им регистрация в приемащата държава. Тази непроменима идентичност, базирана на блокчейн, ще подкрепи по-нататъшните аспекти на процедурата за намиране на убежище и ще осигури последователно и сигурно идентифициране на всеки кандидат, в множество организации.

Авторите на whitepaper-a предлагат едно стабилно, базирано на блокчейн решение за идентичност,което би могло да има дългосрочни положителни паневропейски последици, отбелязвайки, че блокчейн може да бъде „дигитален фактор“ на европейския федерализъм в контекста на намирането на убежище. Европейска платформа за децентрализирано управление на процедурите за предоставяне на убежище ще позволи прозрачното съхраняване на мястото на първоначална регистрация на дадено лице. Дигиталните идентичности биха могли да подкрепят единството на Европа, на фундаментално ниво.

Whitepaper-a отбелязва, че законите за защита на данните представляват ключово предизвикателство за иновациите в рамките на европейския контекст – позоваване на Общия регламент за защита на данните (GDPR</s tron g>), правна рамка за целия ЕС, за поверителност на личните данни, която влезе в сила през май 2018.

Независимо от това, би могла да бъде възможна архитектура, съобразена с изискванията на GDPR, за система за намиране на убежище, на базата на блокчейн.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

S&P 500 регистрира най-силния си подем от ноември месец насам

Пазарът на акции преживя най-значителния си тридневен подем от ноември насам, задвижван от спекулациите, свързани с потенциалното намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв по-късно тази година.

07.05.2024 13:30 2 мин. четене

Крипто фирмите получават финансиране от над $1 милиард за втори пореден месец

През април 2024 г. финансирането от фирми за рисков капитал в криптовалути надхвърли $1 милиард за втори пореден месец.

07.05.2024 13:00 2 мин. четене

Биткойн и златото са две уникални инвестиции – но коя е по-добра за лятото на 2024 година?

С наближаването на лятото на 2024 г. инвеститорите внимателно преценяват перспективите на два известни актива: Биткойн (BTC) и златото.

07.05.2024 11:30 2 мин. четене

Твърдото приземяване за американската икономика е неизбежно според икономист

Андрю Холенхорст, главен икономист на Citi за САЩ, утвърди противоположния си възглед, прогнозирайки твърдо приземяване на американската икономика, въпреки очакванията за меко приземяване.

07.05.2024 11:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.