НАЧАЛО Биткойн

Биткойни за $7 милиарда се държат на една единствена борса

03.12.2019 9:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Биткойни за $7 милиарда се държат на една единствена борса

Според последните доклади, Coinbase има невероятните 966 230 Биткойни в студения си портфейл.

Борсата все повече се превръща в „банка“, която съхранява нарастващ брой депозирани криптовалутни активи.

Колко криптовалути държи всяка борса в студения си портфейл? С Coinbase начело, като най-голямата крипто фирма в света, цифрите вероятно ще ви шокират.

Coinbase има депозирани Биткойни за над 7 милиарда долара

Според неотдавнашна публикация в Reddit секцията за Биткойн, с данни от BitUniverse, Coinbase води в класацията с голям марж в своите притежавани криптовалути.

Гигантът за обмяна на крипто активи притежава 966,230 BTC, което възлиза на около 7,1 милиарда долара. Всички тези криптовалути са под попечителските услуги на Coinbase. Въпреки че няма директен достъп до тези активи, тъй като не са собственост на борсата, тя все пак държи частните ключове.

Други борси изостават от Coinbase, но все още имат значителни студени портфейли, изградени от техните вложители и собствени средства. BitMEX има около 265 140 BTC ($1.94 милиарда), докато Bitstamp е на трето място с 229 490 BTC ($1.67 милиарда). Други големи борси по активи под управление са Bitfinex (146,120 BTC), Kraken (136,780 BTC), Bittrex (131,340 BTC) и Coincheck (35,090 BTC).

Възможен риск за сигурността?

В зависимост от начина, по който го разглеждате, можете да видите това като провал на правилната децентрализация. В случай на нарушение на сигурността има огромни количества средства, които се управляват само от няколко борси и предприятия. Някои от тях коментират, че това развитие е доказателство, че борсите стават като „банки“, което представлява сериозен проблем в индустрията.

Все пак, с насочването на някои борси към децентрализация, това скоро може да не е проблем. Binance представи децентрализираната си борса тази година и планира своевременно да премине към нея. Coinbase, от друга страна, не са се ангажирали с такива децентрализирани мечти и вместо това планират да продължат да работят, както са го правили досега. Така че тези активи за известно време могат да останат под управлението на няколко централни субекти, като по този начин излагат нарастваща част от криптовалутите на сериозен риск.

Това не означава непременно, че трябва да се притесняваме, че тези студени портфейли са компрометирани. Coinbase е не само застрахована от FDIC, но и може да се похвали с отличната си сигурност, която се счита за най-добрата в цялата индустрия. Докато пространството на криптовалутите винаги се е славило с това, че е “собствена банка”, факта, че потребителите все повече разчитат на борси, за да съхраняват своите криптовалути, говори за съвсем друга история.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

БРИКС: Трябва да сме готови за срив на световната финансова система според представител на МВФ

Миналия петък руският представител в Международния валутен фонд Алексей Можин предупреди, че страните от БРИКС трябва да се подготвят за евентуален срив на долара и международната парична система.

08.05.2024 18:00 2 мин. четене

Аржентина ще добива Биткойн по иновативен начин

Операциите по добив на Биткойн се разширяват в световен мащаб, подхранвани от непрекъснатия ръст на хеширащата мощност и значението на тази дейност за мрежата на BTC.

08.05.2024 15:00 2 мин. четене

Разкриха нов Биткойн портфейл на правителството на САЩ – ето колко държат

Инвеститорите проявяват голям интерес към Биткойн (BTC) и алткойн портфейлите на големи корпорации, чиито действия могат значително да повлияят на цената на BTC чрез техните покупки, продажби или други транзакции.

08.05.2024 13:00 1 мин. четене

Възходящият тренд на Биткойн (BTC) става все по-очевиден

Известен крипто трейдър смята, че неотдавнашната корекция е позволила на Биткойн (BTC) да установи последната база на многомесечния си параболичен възход.

08.05.2024 9:30 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.