Крипто борсата Binance предприе някои основни стъпки в определянето на нови стандарти за криптовалутните услуги.
Добавяне на подкрепа за украинската национална валута, подписване на меморандум за разбирателство (MOU) с украинското правителство и внедряване на криптографски протокол за разпространение и подписване на ключове – това са само няколко от постиженията на компанията, ръководена от Чанпен ‘CZ’ Джао.
Миналият месец бе съобщено, че Binance добави първите фиатни двойки, което позволява на потребителите да купуват Биткойн, Binance Coin и BUSD с наира, националната валута на Нигерия. Тогава CZ сподели, че ще последват повече фиатни валути.
На 6-ти ноември, изпълнителният директор обяви в Twitter, че платформата за обмен на криптовалути позволява депозити и тегления на гривна (UAH), националната валута на Украйна. Потребителите вече могат да купуват и продават криптовалути с помощта на UAH.
Крипто общността е изключително развълнувана от новините, като голям процент от хората искат CZ да добави още фиатни двойки.
И не става въпрос само за разширяване на опциите за фиат – Binance сега прехвърля своя опит на правителства, готови да приемат криптовалути. Така компанията подписа меморандум за разбирателство (МOU) с украинското Министерство на дигиталната трансформация за съвместно създаване на стратегии за внедряване на блокчейн и криптовалути в Украйна.
„Като част от споразумението за сътрудничество, министерството и Binance ще създадат работна група за разработване на стратегия за внедряване на блокчейн технология и създаването на нов пазар за виртуални активи и валути в Украйна.“
Малко борси могат да се похвалят със сътрудничество с правителствата при приемането на криптовалути, особено когато повечето от тях са предпазливи, що се отнася до индустрията.
Миналата седмица, CZ публикува дълъг списък с постиженията на борсата в рамките само на 24 часа.
Едно от постиженията е прилагането на т. нар. Threshold Signature Scheme (TSS), криптографски протокол за разпределено генериране и подписване на ключове, който по същество подобрява сигурността на криптовалутите и информацията. TSS, вече е съвместим с блок-вериги, базирани на ECDSA (които прилагат алгоритъма за дигитален подпис на Elliptic Curve), като мрежите на Binance Chain, Биткойн и Етериум .
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.