Председателят на Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) на САЩ Ростин Бенам заяви, че 70-80% от токените на пазара на криптовалути не се считат за ценни книжа.
Освен това председателят на CFTC подчерта, че съдът в Илинойс, САЩ, е потвърдил, че Биткойн и Етериум са стоки съгласно Закона за стоковите борси.
🚨CFTC Chairman Behnam says an Illinois court confirmed that $BTC and $ETH are digital commodities under the Commodity Exchange Act.
— Eleanor Terrett (@EleanorTerrett) July 10, 2024
За разлика от него председателят на Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) Гари Генслер твърди, че по-голямата част от криптовалутите са ценни книжа.
Сенатор Роджър Маршал от своя страна спомена пред председателя на CFTC, че съществува постоянен конфликт между SEC и CFTC по отношение на класифицирането на дигиталните активи като ценни книжа или стоки, заявявайки:
Няма ли да е по-просто, ако поставим всички криптовалути под юрисдикцията на CFTC?.
Говорейки от свое име, бих приветствал тази промяна. Вярвам, че притежаваме необходимия експертен опит и капацитет да се справим с криптовалутите.
Необходимо е обаче да се направят някои промени в дефинициите относно това какво представлява ценна книга и какво е стока в рамките на тази регулаторна рамка.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.