Председателят на Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) на САЩ Ростин Бенам заяви, че 70-80% от токените на пазара на криптовалути не се считат за ценни книжа.
Освен това председателят на CFTC подчерта, че съдът в Илинойс, САЩ, е потвърдил, че Биткойн и Етериум са стоки съгласно Закона за стоковите борси.
🚨CFTC Chairman Behnam says an Illinois court confirmed that $BTC and $ETH are digital commodities under the Commodity Exchange Act.
— Eleanor Terrett (@EleanorTerrett) July 10, 2024
За разлика от него председателят на Комисията по ценните книжа и борсите (SEC) Гари Генслер твърди, че по-голямата част от криптовалутите са ценни книжа.
Сенатор Роджър Маршал от своя страна спомена пред председателя на CFTC, че съществува постоянен конфликт между SEC и CFTC по отношение на класифицирането на дигиталните активи като ценни книжа или стоки, заявявайки:
Няма ли да е по-просто, ако поставим всички криптовалути под юрисдикцията на CFTC?.
Говорейки от свое име, бих приветствал тази промяна. Вярвам, че притежаваме необходимия експертен опит и капацитет да се справим с криптовалутите.
Необходимо е обаче да се направят някои промени в дефинициите относно това какво представлява ценна книга и какво е стока в рамките на тази регулаторна рамка.
Банковите регулатори на САЩ внесоха нова яснота за това как финансовите институции трябва да се справят с попечителството на криптовалути.
Съединените щати навлязоха в ключова седмица за крипто индустрията, тъй като законодателите и защитниците на дигиталните активи се подготвят за това, което се нарича „“Крипто седмица“.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.