В отговор на нововъведените правила за популяризиране на криптоактиви в Обединеното кралство Binance временно спря приема на нови потребители от района, докато активно търси съвместим партньор, който да улесни спазването на тези правила.
Съгласно неотдавнашните насоки, изложени от Органа за финансово поведение (FCA), компаниите, които възнамеряват да промотират криптоактиви на територията на Обединеното кралство, са длъжни да получат разрешение или регистрация от FCA, или алтернативно, маркетинговите им материали ще бъдат санкционирани от оторизирана структура.
Като нерегулирана структура, базирана в чужбина, Binance ангажира Rebuildingsociety.com, оторизирана от FCA компания, за да оцени и одобри финансовите ѝ промоции в съответствие с актуализираните разпоредби.
Наскоро обаче от FCA заявиха, че Rebuildingsociety.com няма необходимия лиценз.
Това не е първият път, в който Binance се сблъсква с FCA, тъй като по-рано тази година компанията трябваше да преустанови депозитите и тегленията в стерлинги след прекратяване на партньорството си с доставчика на услуги Paysafe.
От Binance заявиха:
„Ние сме в тясно сътрудничество с FCA, за да защитим интересите на потребителите ни по време на тези събития. Активно търсим друга структура, оторизирана от FCA, която да прегледа и одобри нашите финансови промоции при първа възможност.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.
Спорният законопроект за стабилни монети се сблъсква с нарастваща опозиция във Вашингтон, като сенатор Елизабет Уорън води кампанията срещу това, което тя нарича „път към крипто корупция“.
От 2027 г. Европейският съюз ще въведе строги закони срещу прането на пари, които ефективно ще забранят анонимните крипто дейности.
Крипто инвеститорите във Великобритания, които разчитат на заеми, скоро може да се сблъскат с по-строги ограничения. Финансовата регулаторна агенция Financial Conduct Authority (FCA) предложи забрана на използването на кредитни карти за закупуване на дигитални активи, позовавайки се на нарастващите опасения относно потребителския дълг и рисковете, свързани със спекулативните инвестиции.