Според информацията борсата за криптовалути Binance е въвела промяна, която позволява на по-големите търговци да обезпечават активите си с независими банки.
Преди това от търговците се изискваше да съхраняват активите си или директно на борсата, или при нейния партньор за попечителство Ceffu.
Новата политика позволява използването на приятелски настроени към криптовалутите институции като швейцарските банки Sygnum или FlowBank.
Тази корекция в подхода на Binance може да е в отговор на опасенията на потребителите, произтичащи от регулаторния ѝ спор в САЩ, където през ноември ѝ беше наложена глоба в размер на $4.3 милиарда.
Тези опасения бяха подсилени от фалита на конкурентната борса FTX през предходната година.
През ноември Binance беше обявила, че повече от година проучва възможността за сключване на банково тристранно споразумение. Терминът се отнася до споразумение, включващо борсата, нейните клиенти и банка попечител.
Конкретните имена на участващите банки обаче не бяха оповестени. Говорител на крипто борсата подчерта, че тяхното „решение за банково тристранно сътрудничество“ има за цел да улесни по-широкото приемане сред институционалните инвеститори.
Говорителят обясни, че този дългогодишен модел позволява на инвеститорите да управляват риска, като същевременно оптимизират капиталовата ефективност чрез залагане на обезпечение под формата на традиционни активи.
Mastercard задълбочава участието си в крипто пространството с нова глобална инициатива, която ще позволи на потребителите да харчат стабилни монети толкова лесно, колкото и фиатните валути.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.