Лидерът на републиканците в Камарата на представителите, Том Емър смята, че Конгресът ще определи бъдещето на Биткойн и криптовалутите в САЩ.
Емър е твърдо убеден, че Белият дом няма да играе важна роля в оформянето на развиващата се индустрия.
Той изреди списък с предложения подкрепящи крипто, които в момента се обсъждат в Камарата на представителите и които според него ще осигурят конструктивна яснота на пазара.
The Blockchain Regulatory Certainty Act
The Securities Clarity Act
The Safe Harbor for Taxpayers with Forked Assets Act
The CBDC Anti-Surveillance State ActThe future of crypto in the US will be determined by Congress and the American People – not the Administrative State. pic.twitter.com/OQ0uwxjVxX
— Tom Emmer (@GOPMajorityWhip) March 9, 2023
Емър се обяви и срещу неотдавнашните действия на администрацията на Байдън срещу дигиталните активи, които според него са опит за доминиране над американския народ и ограничаване на финансовите му свободи. По-конкретно, той критикува „политическия план на администрацията за беззаконна злоупотреба с административната държава, за да изтласка американските крипто компании и техните клиенти от Съединените щати към офшорни, нерегулирани, непрозрачни и опасни пазари“.
Според Емър тези действия са доказателство, че Конгресът и американският народ трябва да поемат контрола върху бъдещето на крипто в САЩ. Той е член на влиятелната комисия за финансови услуги на Камарата на представителите, която контролира Федералния резерв, Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) и Министерството на финансите на САЩ.
Емър също така изтъкна подкрепящите крипто законопроекти, които е предложил в Конгреса, включително „Blockchain Regulatory Certainty Act“, „Тhe Securities Clarity Act“, „Тhe Safe Harbor for Taxpayers with Forked Assets Act“, и „The CBDC Anti-Surveillance State Act“. Той подчерта, че Конгресът, а не изпълнителната власт, има правомощията да приема закони по отношение на дигиталнтие активи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Икономистът Питър Шиф призова притежателите да продават
Дебатът за бъдещето на криптовалутите в САЩ продължава, като законодатели, регулатори и участници в индустрията изразяват различни мнения за това как най-добре да се подходи към нововъзникващата технология.
Тъй като индустрията продължава да се развива, предстои да видим как Конгресът ще оформи регулаторния пейзаж за криптовалутите и активите, базирани на блокчейн.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.