Андре Кронье, един от топ блокчейн разработчиците, известен като основател на DeFi протокола Yearn.Finance (YFI) и редица други популярни крипто платформи, сподели вижданията си защо сегментът се нуждае от регулиране.
Кронье сподели в Medium новото си есе, наречено „Възходът и падението на крипто културата„. Той сравнява два феномена на глобалното възприемане на Web3, т.е. крипто етоса и крипто културата.
The rise and fall of crypto culture
– Andre Cronjehttps://t.co/1aMlTnLCw9— PeckShield Inc. (@peckshield) April 18, 2022
За него двете са противоположни: концепцията за крипто етос е свързана с права на самоувереност, самопопечителство и самоовластяване, докато крипто културата е богатство, правомощия, обогатяване и его.
НЕ ИЗПУСКАЙ: SEC взе неочаквано решение в делото срещу Ripple
До 2022 г. за Кронье е очевидно, че втората концепция е това, което описва криптовалутите и блокчейн сегмента по-добре в момента:
Крипто културата има странен крипто етос.
Така настъпи моментът за регулиране на криптовалутите, тъй като те са нещо, от което се нуждаем в лоши времена (…), а не в добри времена, когато всичко е [прекрасно].
Кронье сравни този процес с предпазването на дете от пъхане на пръстите си в електрически контакт, тъй като това трябва да бъде наложено, преди „да могат да научат защо не трябва„.
Този момент е ключов за целия сегмент: Кронье добави, че „Crypto is dead. Long live crypto„.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн наближава ключов момент – ето какво може да предстои
В същото време този момент е началото на нова епоха за криптовалутите и блокчейн: сферата ще премине към „нова блокчейн икономика„, управлявана от доверие, вместо от недоверие; Самият Кронье е повече от развълнуван от следващата глава от пътуването.
Както беше посочено по-рано, в началото на март 2022 г. Кронье и неговият колега Антон Нел влезнаха под светлините на прожекторите с напускането си на базираните на Fantom протоколи</a>; FTM и свързаните с тях DeFi активи отпечатаха двуцифрени спадове.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.