Андре Кронье, един от топ блокчейн разработчиците, известен като основател на DeFi протокола Yearn.Finance (YFI) и редица други популярни крипто платформи, сподели вижданията си защо сегментът се нуждае от регулиране.
Кронье сподели в Medium новото си есе, наречено „Възходът и падението на крипто културата„. Той сравнява два феномена на глобалното възприемане на Web3, т.е. крипто етоса и крипто културата.
The rise and fall of crypto culture
– Andre Cronjehttps://t.co/1aMlTnLCw9— PeckShield Inc. (@peckshield) April 18, 2022
За него двете са противоположни: концепцията за крипто етос е свързана с права на самоувереност, самопопечителство и самоовластяване, докато крипто културата е богатство, правомощия, обогатяване и его.
НЕ ИЗПУСКАЙ: SEC взе неочаквано решение в делото срещу Ripple
До 2022 г. за Кронье е очевидно, че втората концепция е това, което описва криптовалутите и блокчейн сегмента по-добре в момента:
Крипто културата има странен крипто етос.
Така настъпи моментът за регулиране на криптовалутите, тъй като те са нещо, от което се нуждаем в лоши времена (…), а не в добри времена, когато всичко е [прекрасно].
Кронье сравни този процес с предпазването на дете от пъхане на пръстите си в електрически контакт, тъй като това трябва да бъде наложено, преди „да могат да научат защо не трябва„.
Този момент е ключов за целия сегмент: Кронье добави, че „Crypto is dead. Long live crypto„.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн наближава ключов момент – ето какво може да предстои
В същото време този момент е началото на нова епоха за криптовалутите и блокчейн: сферата ще премине към „нова блокчейн икономика„, управлявана от доверие, вместо от недоверие; Самият Кронье е повече от развълнуван от следващата глава от пътуването.
Както беше посочено по-рано, в началото на март 2022 г. Кронье и неговият колега Антон Нел влезнаха под светлините на прожекторите с напускането си на базираните на Fantom протоколи</a>; FTM и свързаните с тях DeFi активи отпечатаха двуцифрени спадове.
Италианският министър на икономиката и финансите Джанкарло Джорджети защити плана на правителството да увеличи данъка върху капиталовите печалби от криптовалути като Биткойн от 26% на 42%, отвръщайки на критиките по време на Световния ден на спестяванията на 31 октомври.
В неотдавнашно интервю за CNBC Крис Ларсен изрази оптимизъм за значителна промяна в регулаторния пейзаж за криптовалутите.
На 30 октомври британският министър на финансите Рейчъл Рийвс обяви увеличение на данъчните ставки върху капиталовите печалби за активи като акции и криптовалути.
Неотдавнашните събития в Русия породиха опасения в крипто сектора. Страната наскоро разреши употребата на BTC и други криптовалути за международни транзакции.