НАЧАЛО Други

AMD с нови партньорства за производство на ригове

04.11.2018 22:44 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
AMD с нови партньорства за производство на ригове

Неотдавнашен доклад разкрива, че AMD – гиганта за компютърните чипове, си партнира със седем компании, за да улесни развитието на най-добрата платформа за ригове за копаене на крипто за всеки клас копачи.

Най-дългият мечи пазар

Слабостта в цената и стойността на крипто пазара досега през 2018 г. оказва известно отрицателно въздействие върху всички сектори на крипто индустрията, особено в сектора на крипто добива.

Този драстичен спад на цената на крипто е направил токените да не бъдат толкова изгодни, особено за миньорите, използващи графични процесори. По ирония на съдбата е имало известяване на някои производители на ASICs, които реализират значителни приходи.

Фактът, че производителите на хардуер за копаене печелят повече от самите миньори, е това, което доведе AMD, водещ производител на графични карти, до партньорство със седем големи компании, базирани на блокчейн, за да произвежда най-добрата платформа за добив на крипто.

AMD се стремят да насочи интереса си към риговете

AMD, който съобщи, че продажбите на хардуер, свързан с копаене на крипто, са били до този момент минимални, като се опитват да променят това. Производителят на чипове наскоро изброи някои продукти, свързани с копаенето, в официалния си каталог на уебсайта. Докладът също така съобщава, че този списък е в резултат на партньорство между AMD и седем други компании. Тези партньорства дадоха възможност на компанията да произвежда ригове за крипто добив, специално ориентирани към оптимизиране на хеш рейта.

Имената на фирмите в партньорство с AMD са Sapphire, ASROCK, ASUS, MSI, Biostar, TUL и Rajintek.
Осем продукта, свързани с копаене на крипто, които могат да бъдат закупени на уебсайта, са проектирани да предлагат решения в съответствие с очакванията и покупателната способност на всеки потребител.

Тези ригове са описани от експерти, като просто решение за копаене, като ASUS I с по-голяма стабилност, до опции с по-сложен хардуер, като например серията SAPPHIRE INCA ™ CS-14, задвижвана от 14 AMD Radeon RX 470 графични процесори (като може да се актуализира до RX580).

Важно е да се отбележи, че цените на тези съоръжения за добив не са изброени на официалния сайт на производителя на чипове. Единственото, което е на разположение в момента, е пълната спецификация на всеки копач.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Основателят на Synthetix стартира децентрализирана борса

Създателят на Synthetix Кейн Уоруик обяви предстоящото стартиране на нова децентрализирана борса (DEX). След няколко отлагания DEX, наречена Infinex, ще заработи на 13 май.

02.05.2024 17:00 1 мин. четене

Федералният резерв остави лихвените проценти непроменени

Решението на ФЕД да запази предпазливата си позиция на фона на опасенията за инфлацията дава отражение на продължаващата несигурност по отношение на икономическите перспективи.

02.05.2024 16:30 1 мин. четене

Цените на петрола спадат – каква е причината?

Петролът леко се възстанови след резкия спад в сряда, предизвикан от значителното увеличение на запасите от суров петрол в САЩ, което засили опасенията за отслабване на търсенето.

02.05.2024 14:00 1 мин. четене

БРИКС: Русия няма избор, освен да ползва китайския юан

Русия се намира в несигурно положение, опитвайки се да намери баланс между дедоларизацията и същевременното поддържане икономиката си.

02.05.2024 13:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.