Нарастващото доверие в пазара на криптовалути накара институционалните инвеститори да насочат най-голямата част от капитала си към пазарите на дигитални активи от повече от година насам.
Според последния доклад на CoinShares, компания за управление на цифрови активи, през миналата седмица институциите са инвестирали $326 милиона в инвестиционни продукти, свързани с криптовалути, което е най-високият седмичен приток от юли 2022 г. насам.
От CoinShares отбелязаха, че тези инвестиции съвпадат с нарастващия оптимизъм сред инвеститорите по отношение на потенциалното одобрение на спот Биткойн (BTC) борсово търгуван фонд (ETF) от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC).
Във връзка с очакваното въвеждане на Биткойн ETF 90% от притока на инвестиции идва от институции, както съобщават от CoinShares.
Въпреки това компанията предполага, че тези притоци не са исторически значими за водещата криптовалута, което намеква за потенциални колебания на инвеститорите:
Въпреки че този приток е положителен за Биткойн, той се нарежда едва на 21-во място по големина на седмичния приток в историята, което показва продължаваща предпазливост сред инвеститорите. Въпреки това очакваме, че въвеждането на спот Биткойн ETF е много вероятно през следващите месеци, отбелязвайки ключов момент за индустрията от регулаторна гледна точка.
Въз основа на данните на CoinShares Solana (SOL), конкурент на Етериум (ETH), отново отбеляза най-голям приток на капитал, затвърждавайки статута си на предпочитан избор сред институциите през 2023 г. CoinShares също така отбеляза, че само 12% от тези потоци са с произход от САЩ.
Най-значителните капиталови потоци идват от Канада, Германия и Швейцария, възлизащи съответно на $134 милиона, $82 милиона и $50 милиона. Освен това Азия допринесе с $28 милиона, отбелязвайки най-големия седмичен поток от региона в регистрираната история, според CoinShares.
Израел прави стъпки в крипто сектора, като регулаторът на ценни книжа одобри шест взаимни фонда за Биткойн, управлявани от компании като Migdal Capital Markets и Phoenix Investment.
Американските спот Биткойнборсово търгувани фондове (ETF) преживяха три поредни дни на отливи, възлизащи на близо половин милиард долара.
Metaplanet, която често е сравнявана с японската MicroStrategy, си осигури 4 милиарда йени чрез облигации с нулева лихва.
Индексът на цените на производителите в САЩ (PPI) за януари отчете повишение от 3.5%, което надхвърли 3.3% през декември, което е сигнал за продължаваща инфлация.
Laba diena o kokia mažiausia sumą galima investuoti į kriptovaliutą ir per kokį trumpiausia laiką galima uždirbti gryno pelno,man dvarbu,ačiū.