Родриго Леонарди, координатор на Бразилската космическа агенция за спътници и приложения, заяви, че Бразилия очаква с нетърпение да развие космическото си сътрудничество с Русия в рамките на БРИКС.
По време на 38-ия космически симпозиум в Колорадо Спрингс, Леонарди подчерта продължаващото сътрудничество с руската „Roscosmos„, изтъквайки БРИКС като платформа за обмен на опит и информационни продукти.
Той изрази отвореността на Бразилия за изграждане на капацитет, обмен на студенти и професионалисти, както и за продължаване на сътрудничеството с всички заинтересовани страни в областта на космоса.
На въпроса за въздействието на настоящото напрежение между Запада и Москва върху космическото сътрудничество на Бразилия с Русия Леонарди призна, че подобно напрежение е пагубно за всички засегнати страни и изрази надежда за мирно разрешаване на проблема.
Що се отнася до потенциалното участие на Бразилия в предложената от Русия космическа станция, Леонарди спомена, че е рано да се обсъжда подобна възможност.
Сергей Крикалев, изпълнителен директор на програмите за човешки космически полети на Roscosmos, по-рано беше споменал, че бъдещата космическа станция на Русия ще включва сътрудничество с други космически агенции.
Инвестиционният анализатор Дан Айвс от Wedbush Securities смята, че американската технологична индустрия може да се сблъска със сериозен спад заради митата, наложени от президента Тръмп.
Wells Fargo се сблъска със значителни финансови затруднения, след като бе осъдена да плати стотици милиони долари обезщетение след присъда на съдебно жури във Флорида.
От JPMorgan Chase прогнозират, че индексът MSCI EAFE, който проследява основните акции от Европа, Австралия и Далечния изток, скоро може да започне да надминава S&P 500 след години на изоставане.
Последните данни на Федералния резерв разкриват, че най-богатите американци притежават значителен дял от общите активи на страната.