Най-големите банки на Уолстрийт преосмислят прогнозите си за фондовия пазар, като JPMorgan Chase, Goldman Sachs и Morgan Stanley коригират очакванията си на фона на нарастващата икономическа несигурност.
Андрю Тайлър от JPMorgan сега вижда краткосрочни рискове за понижаване на акциите, позовавайки се на икономическите пречки и дефанзивните настроения на инвеститорите. Екипът му отдава голяма част от слабостта на продължаващото търговско напрежение при президента Доналд Тръмп, предупреждавайки, че пазарите могат да реагират, като преминат към рецесионни стратегии.
Неотдавнашните повишения на митата за Канада и Мексико, предизвикали спад от 500 пункта в Dow, само подхраниха опасенията. Дейвид Костин от Goldman Sachs твърди, че оценките на акциите не са спаднали достатъчно, за да оправдаят възстановяването, и смята, че пазарната сила ще се върне само заедно с икономическото подобрение.
В същото време Андрю Слимън от Morgan Stanley прогнозира слабо представяне на акциите през 2025 г., определяйки я като потенциална „година на пауза“ след продължителната бича серия от 2023 г. насам. Той сочи трайно високите лихвени проценти и геополитическата нестабилност като фактори, които биха могли да потиснат оптимизма на инвеститорите.
Интересно е, че и трите компании преди това бяха бичи настроени към S&P 500, като прогнозираха изкачване до 6,500 пункта до 2025 г. при икономическата политика на Тръмп. Сега, когато пазарите загубиха $3.4 трилиона от стойността си, тази увереност изглежда се разколебава.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.