Потребителите на приложението за съобщения Telegram вече могат да изпращат и получават Tether (USDT) в чатовете си. Понастоящем Tether е най-голямата стабилна монета по пазарна капитализация.
Telegram Wallet Bot наскоро интегрира поддръжка на USDT, както съобщи CoinDesk. Това допълнение позволява на потребителите на Telegram да управляват собствените си криптовалутни авоари – което означава, че могат да изпращат и получават транзакции, да проверяват салдата и да преглеждат историята на транзакциите – разширявайки възможностите му, свързани с криптовалути.
Интегрирането на USDT в бота прави управлението на криптовалутни авоари и извършването на P2P транзакции по-достъпни за потребителите на Telegram. Смята се, че тази функция може потенциално да увеличи приемането и използването на USDT в рамките на приложението.
Крипто възможностите на приложението преди това включваха Биткойн и TON токена на TON Foundation. Въпреки че тази интеграция предлага редица предимства, използването на USDT в платформата крие и някои рискове. Те включват риск от контрагента, претоварване на мрежата и повишен риск от измамни дейности от страна на злонамерени лица.
Интегрирането на USDT в платформата води до по-широко приемане на стабилната монета, поради достъпност до по-широка аудитория.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: До Куон е арестуван от властите на Черна гора
Това може допълнително да увеличи приемането в световен мащаб, да подобри стабилността на пазара и да повиши ликвидността, стимулирайки търсенето.
Като цяло интеграцията на USDT в бота е положително, което спомага за увеличаване на приемането на стабилните монети и насърчава повече инвеститори да използват както приложението, така и вида токени.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.
Европейската централна банка започна мащабен експеримент, за да провери как би функционирало дигиталното евро в ежедневието.