Ирина Дилкинска беше екстрадирана от България към САЩ на 20 март, тъй като на следващия ден трябваше да се яви пред американския съдия Сара Нетбърн.
На 21 март Министерството на правосъдието на САЩ обвини Дилкинска – бивш ръководител на правния отдел и отдела за съответствие на OneCoin – в измама по електронен път и в заговор за пране на пари.
Всяко от обвиненията предвижда максимална възможна присъда от 20 години затвор.
Според информацията Дилкинска е подпомогнала с изпирането на над $400 милиона от приходите на OneCoin и след като е научила за ареста на съучастник, е унищожила уличаващи доказателства и е изпратила уличаващи съобщения.
На 23 март бащата на Делкинска – Андрей Тенев – заяви пред bTV, че едва на скоро е разбрал, че дъщеря му е екстрадирана, тъй като са в обтегнати взаимоотношения и дори се съдят за пари.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Цената на алткойн скочи с 2,000% след объркване
Той не вярва, че дъщеря му може да е инициатор на такива неща. Според него по-скоро са ползвали адвокатските ѝ услуги и може да са я натопили впоследствие.
Адвокатът на Дилкинска от своя страна заяви, че клиентката му работи за Игнатова от общо 5 години и е станала нейн правен съветник чрез обява в интернет.
Според информацията Дилкинска е изправена пред до 40 години затвор.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.