Френският политик Пиер Персон изложи своя план за опростяване на данъците върху криптовалутите във Франция.
Плащането за стоки или услуги с крипто обикновено представлява данъчно задължение, тъй като цифровите активи трябва да бъдат преобразувани във фиатни валути. Лицето обаче иска да сложи край на главоболията покрай данъците.
Като се има предвид, че компании като PayPal и Visa активно стават част от крипто икономиката, депутатът предложи да не се облагат с данък крипто плащанията, ако сумата им не надвишава 3,000 евро. Това означава, че хората ще могат да харчат цифрови активи с помощта на популярни крипто карти или други услуги, без да създават облагаемо събитие.
Visa, Mastercard, Paypal … Les paiements en crypto-actifs se généralisent progressivement.
Je souhaite que dorénavant, en deça de 3000€, les contribuables n’aient plus à se soucier de la problématique fiscale. pic.twitter.com/BlvNxbjK3T
— Pierre PERSON (@Pierr_Person) September 30, 2021
Политикът също така иска да позволи пренасянето на нетните капиталови загуби за период до 10 години, за да се запази привлекателността на Франция за индустрията на криптовалутите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн тепърва започва своя възход, твърди трейдър
На всичкото отгоре той е готов да освободи крипто компаниите от плащане на данъци след извършване на крипто транзакции и да създаде специфичен данъчен режим за незаменимите токени (NFT), които в момента са в сива зона.
Лицето, което се смята за един от най-близките съюзници на президента Еманюел Макрон, беше един от най-влиятелните хора в партията La République en Marche, преди да подаде оставка като заместник-генерален секретар на президента по-рано този месец.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.