Начало » Устойчивостта на околната среда е ключов проблем в законопроекта на ЕС за MiCA

Устойчивостта на околната среда е ключов проблем в законопроекта на ЕС за MiCA

14.03.2022 10:36 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Устойчивостта на околната среда е ключов проблем в законопроекта на ЕС за MiCA

Законопроектът за MiCA на Европейския съюз има добавен ред, свързан с екологичната устойчивост, което може да бъде проблематично за Биткойн миньорите в региона.

Правната позиция на добива на Биткойн в Европейския съюз зависи от резултатите от днешното гласуване в Европейската парламентарна комисия по пазари на крипто активи (MiCA).

Противоречив параграф относно „минималната екологична устойчивост“ на крипто копаенето беше въведена отново в законопроекта, след като преди това беше премахната. Тя ще изисква от блокчейн операторите да представят план за внедряване, който подробно описва как ще влязат в съответствие с екологичната устойчивост. Липсата на такъв план може да забрани добива или търговията на монети в ЕС.

Въпреки че не е изрично посочено, законопроектът ще засегне пряко веригите с доказателство за работа (PoW). PoW е ​​консенсусният алгоритъм, използван от Биткойн мрежата, Етериум и няколко други крипто актива.

Тъй като Биткойн (BTC) обаче е децентрализиран, не може да бъде издаден план за внедряване от негово име. Липсата на такъв план може да застраши съществуването на операции за копаене на Биткойн в целия ЕС.

ЕС представлява около 12-14% от глобалната хешираща мощност в Биткойн мрежата, като Германия и Ирландия допринасят по-голямата част от това, според миналогодишните данни на Кеймбридж и Statista.

Опасенията относно консумацията на енергия и въглеродните емисии от добива на Биткойн сега са в челните редици на дебата за това как ЕС трябва да го регулира. Тези опасения обаче започват да изглеждат неуместни, когато се сблъскат с данните.

Според доклад на Франкфуртското училище миналия ноември, към август 2021 г., Биткойн мрежата е изисквала годишно 90.86 тераватчаса (Tw/H) енергия. Това е около 0.05% от общото световно потребление. Мрежата е отговорна само за около 0.08% от общите глобални въглеродни емисии, въпреки че тези показатели е трудно да се изчислят точно.

Френският член на парламента Пиер Персон предупреди, че забраната за добив ще прогони талантите и иновациите от региона. Той писа в съботен туит, че като забранява Биткойн и Етер (ETH) и „усложнява използването на NFT и DeFi, Европейският парламент ипотекира нашия паричен и финансов суверенитет“.

Прочети Още: Този алткойн скочи със 120% само за месец

Ако законопроектът бъде приет такъв, какъвто е, Етериум няма да участва дълго. Очаква се мрежата да завърши Ethereum 2.0 „Сливането“ в някакъв момент тази година в мрежа за доказателство за залог (PoS), която няма да изисква физически съоръжения за копаене, за да постигне мрежов консенсус. Възможно е обаче да има по-сериозни последици за Биткойн миньорите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Meждународен финансов орган настоява за по-строг надзор над криптовалутите

Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.

20.04.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Председателят на Фед намекна за облекчение на крипто правилата

Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.

17.04.2025 14:40 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нов законопроект в САЩ ограничава задкулисното влияние в политиката

Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.

16.04.2025 15:33 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ню Йорк планира да приеме Биткойн и Етериум като платежно средство за държавни задължения

Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.

13.04.2025 15:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.