Южна Корея работи по изменение на своя Закон за валутните като ще изисква от едни от доставчиците на услуги за дигитални активи да сътрудничат повече с Банката на Корея.
Южна Корея работи по изменение на своя Закон за валутните сделки, за да изиска от доставчиците на услуги за виртуални активи (VASP), участващи в трансгранични транзакции, да се регистрират и да докладват на Банката на Корея подробности за потребителските транзакции.
Спонсорирано от Чой Ън-Сеок от управляващата Партия на народната власт, изменението има за цел да се бори с прането на пари и валутните престъпления, свързани с крипто, като подобри мониторинга на транзакциите.
Чой смята, че липсата на надзор е допринесла за увеличаването на незаконните дейности и подчертава необходимостта от по-добро регулиране.
Законопроектът, който се очаква да бъде преразгледан и евентуално приложен през 2025 г., следва доклад на корейското звено за финансово разузнаване (FIU), показващ 48.8% увеличение на подозрителните крипто транзакции.
Това предложение подчертава усилията на Южна Корея да регулира крипто пазара, като същевременно насърчава иновациите, като правителството се стреми към балансиран подход, който отговаря на опасенията за сигурността, без да задушава растежа.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.