Борсите за криптовалути в страната ще трябва да изпълнят новите изисквания до края на месец ноември.
Регулаторната агенция за търговия със стокови фючърси на Индонезия (Bappebti) удължи крайния срок, в който крипто борсите трябва да изпълнят изискванията за лицензиране и да станат физически търговци на крипто активи, до последната седмица на ноември.
Това удължаване следва регулаторните актуализации, публикувани на 18 октомври. Съгласно новите насоки от борсите вече се изисква да си партнират с местните правителствени органи и да прилагат KYT стандартите, за да поддържат съответствие.
Процесът на лицензиране на крипто борсите в Индонезия започна през 2019 г., когато бяха въведени разпоредби, задължаващи тези платформи да получат разрешение, за да продължат дейността си в страната.
През 2023 г. Индонезия стартира национален обмен на криптовалути – разглеждайки крипто активите като стоки – който изисква съществуващите борси да се регистрират в платформата, за да продължат да работят. Този ход има за цел да подобри защитата на инвеститорите и да улесни проследяването на транзакциите с дигитални активи за целите на данъчното облагане.
Според информация 30 крипто борси са кандидатствали за лицензи, а няколко вече са получили пълно одобрение, включително Tokocrypto, индонезийското дъщерно дружество на Binance.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Президентът Доналд Тръмп официално отмени спорното IRS правило, което имаше за цел да приложи традиционните изисквания за данъчна отчетност към децентрализираните крипто платформи.
След напускането на Гари Генслер от ролята му на председател на SEC, регулаторната агенция възприе значително по-снизходителен подход към сектора на криптовалутите.
Хонконг предприе смела стъпка към укрепване на позицията си на глобален център за дигиталните активи чрез въвеждане на регулации, които позволяват на лицензирани крипто борси да предлагат стейкинг услуги.
Тъй като пейзажът на крипто регулациите се развива, Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) изглежда отстъпва, като други регулаторни органи поемат по-значима роля.