Свободна зона в ОАЕ, специализирана в областта на дигиталните активи, е на път да въведе нова правна рамка, насочена към децентрализираните автономни организации (DAO).
Планът ще бъде представен на 25 октомври, кato ще бъдат обсъдени подробности за спазването и правните стандарти, както обявиха Ras Al Khaimah Digital Assets Oasis (RAK DAO) и NeosLegal.
Според Ирина Хийвър от NeosLegal инициативата има за цел да осигури яснота за DAO относно правните задължения, данъчното облагане, собствеността на активите и управлението.
Рамката също така ще защитава основателите и сътрудниците от лична отговорност, позволявайки на DAO да сключват договори и да разрешават спорове по-ефективно.
Една от ключовите характеристики е възможността за дистанционно създаване на DAO в ОАЕ, което ще улесни международните участници да се включат в разрастващото се пространство на дигиталните активи в страната.
В сравнение с по-високите разходи за учредяване в Швейцария, ОАЕ предлагат по-бюджетен вариант за осигуряване на правна защита, започващ от приблизително $3,000.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.
Япония се готви да промени своите крипто регламенти с ново предложение, което ще раздели дигиталните активи на две отделни категории – една за бизнес подкрепени токени и друга за децентрализирани криптовалути като Биткойн.
Президентът Доналд Тръмп официално отмени спорното IRS правило, което имаше за цел да приложи традиционните изисквания за данъчна отчетност към децентрализираните крипто платформи.