Начало » Дебатът за крипто регулирането се засилва на фона на ветото върху законопроекта SAB 121

Дебатът за крипто регулирането се засилва на фона на ветото върху законопроекта SAB 121

12.07.2024 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Дебатът за крипто регулирането се засилва на фона на ветото върху законопроекта SAB 121

На фона на неотдавнашните сътресения на крипто пазара в центъра на вниманието е законопроектът SAB 121 - инициатива на SEC, насочена към повишаване на прозрачността и регулаторния надзор в крипто сектора.

Този законопроект задължава фирмите, занимаващи се с криптовалути, да посочват клиентските активи като пасиви в балансите си – ход, който има за цел да намали рисковете, свързани с крипто инвестициите.

Първоначално срещнал съпротива, Конгресът се опита да блокира предложението чрез резолюция 109, само за да се сблъска с последвалото вето на президента Байдън. Това решение отново разпали дебати относно потенциалните му последици за пазарните иновации и участието на банковите институции в попечителството на криптовалути.

Поддръжниците на законопроекта SAB 121 твърдят, че той осигурява важна яснота и мерки за сигурност за инвеститорите, които се ориентират в променливия крипто свят.

Изисквайки от фирмите да оповестяват клиентските авоари и задължения, законопроектът цели да защити потребителите и да засили стабилността на пазара. Поддръжниците смятат, че подобни регулаторни рамки са необходими за укрепване на доверието и привличане на масовото приемане на дигитални активи като Биткойн и Етериум. Те твърдят, че повишената прозрачност също така ще възпре измамните дейности и ще осигури по-стабилна инвестиционна среда.

Въпреки това критиците, включително частни дружества и банкови институции, изразиха загриженост относно рестриктивния характер на законопроекта. Те твърдят, че налагайки строги изисквания за отчетност и ограничавайки банковите институции да предлагат услуги по крипто попечителство, предложението може да задуши иновациите и да ограничи възможностите за инвеститорите.

Противниците предполагат, че подобни регулации могат да насочат инвеститорите към нерегулирани субекти, което потенциално да застраши сигурността на активите и стабилността на пазара. Тъй като дебатът продължава, заинтересованите страни във финансовата и крипто индустрията очакват по-нататъшно развитие, което може да оформи бъдещия регулаторен пейзаж за дигиталните активи.

 

 

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Meждународен финансов орган настоява за по-строг надзор над криптовалутите

Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.

20.04.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Председателят на Фед намекна за облекчение на крипто правилата

Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.

17.04.2025 14:40 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нов законопроект в САЩ ограничава задкулисното влияние в политиката

Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.

16.04.2025 15:33 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ню Йорк планира да приеме Биткойн и Етериум като платежно средство за държавни задължения

Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.

13.04.2025 15:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.