С последните си инициативи Mastercard и PayPal правят важни крачки в крипто пространството.
Пускането на Mastercard Crypto Credential позволява трансгранични крипто транзакции от типа peer-to-peer, насочени предимно към потребителите в Европа и Латинска Америка.
Този ход получи похвала от партньори като Bit2Me, подчертавайки общия ангажимент към иновациите. Уолтър Пимента, ключов изпълнителен директор в Mastercard, подчерта значението на предоставянето на надеждни взаимодействия в разрастващия се пейзаж на блокчейн и дигиталните активи.
От друга страна, PayPal представи своята стабилна монета PYUSD върху Solana блокчейна, като целта е да се подобри достъпността с по-бързи и по-евтини транзакции. Шераз Шере от Фондация „Solana“ подчерта, че скоростта и мащабируемостта на Solana са идеални за такива платежни решения, подчертавайки потенциала за финтех иновации.
.
Тези събития отразяват нарастващото участие на традиционните технологични и финансови компании в блокчейн пространството. Тъй като все повече утвърдени играчи възприемат блокчейн технологията, глобалното признание на крипто индустрията продължава да расте, проправяйки пътя за по-нататъшни иновации и приемане.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.
Да много добра сделка и ,ако някой не знае paypalll добри са в кражбите по Европа .Имат пробив в сигурността ….