Експертите от сектора са оптимистично настроени за по-благоприятна регулаторна среда за криптовалутите през 2025 г., след като наскоро се случиха положителни събития.
Политическият анализатор на Bloomberg Нейтън Дийн изтъкна потенциала за промяна в крипто политиката, позовавайки се нa одобрението на борсово търгуваните фондове (ETF) за Биткойн и Етериум и двупартийната подкрепа за регулаторни мерки като Закона FIT.
Дийн спомена и възможността за създаване на рамки за стабилни монети до края на следващата година.
Въпреки правомощията на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) да регулира проектите, които се стремят да класифицират токените като стоки, а не като ценни книжа, Дийн разглежда тези въпроси като управляеми, тъй като индустрията придобива яснота по закона.
Извън Съединените щати регулаторните подходи също се насочиха към регулиране, а не към стриктно прилагане. Дебютът на първите борсово търгувани продукти (ETPs) за Биткойн и Етериум на Лондонската фондова борса, одобрен от Органа за финансов надзор на Обединеното кралство (FCA), сигнализира за положителна стъпка към утвърждаването на Обединеното кралство като глобален крипто център.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.
Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.
Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.
Трима сенатори от Демократическата партия – Крис Ван Холен, Тим Кейн и Алекс Падила – представиха законопроект, целящ да наложи санкции на президента на Салвадор Наиб Букеле и неговите съюзници.