Според Майкъл Новограц, основател и главен изпълнителен директор на Galaxy Digital, Съединените щати се насочват към кредитна криза и сега е добър момент да се инвестира в злато, сребро и Биткойн (BTC).
В интервю за CNBC Новограц заяви, че кредитната криза в САЩ и в световен мащаб е неизбежна и препоръча дълги позиции в злато, сребро и Биткойн.
Новограц също така отбеляза, че Федералният резерв би искал да направи миролюбиво повишение, но според него това би било значителна политическа грешка. Той заяви, че ако някога е било време да се инвестира в Биткойн и криптовалути, то това би било сега.
Новограц отбеляза, че банките обикновено възстановяват капитала си, като отпускат по-малко заеми, а пазарът на суровини вече показва рецесия.
Moody’s понижи перспективата за банковата система на САЩ до „негативна“, През последните седмици няколко банки се сринаха, включително Silvergate Bank, Signature Bank и Silicon Valley Bank.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Срив на банковата система на САЩ? Нереализирани загуби за стотици милиарди долари
Новограц също така прогнозира обрат в политиката на лихвените проценти и изрази бичи настроения относно криптовалутите. Точно затова бяха създадени Биткойн и криптовалутите: правителствата печатат твърде много пари и ние сме свидетели на последствията.
Въпреки срива на Silicon Valley Bank, цената на Биткойн достигна нов връх за 2023 г. на ниво от $26,514.72 на 14 март, според CoinMarketCap.
На 17 април 2025 г. американските спот Биткойн ETF-и отбелязаха значителен ръст на входящите потоци, докато Етериум ETF-ите не отбелязаха движения, според данни на Farside Investors.
HashKey Capital официално стартира първия в Азия фонд за проследяване на XRP, който предоставя на професионалните инвеститори регулирана експозиция към токена без необходимост от пряко притежание.
Доналд Тръмп поднови нападките си срещу председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, твърдейки, че въпреки забавящата се инфлация не е предприел мерки за намаляване на лихвените проценти.
През 2024 г. Биткойн се издигна до нови висоти, но вълнението, което някога съпътстваше тези важни събития, липсва. Сегашният пазар се усеща предимно умерен – повече спокойствие, отколкото хаос.