След пет години съдебна сага, властите в Обединеното кралство започват производство срещу шест компании, участвали в делистването на Bitcoin SV (BSV) от множество борси през 2019 г.
Апелативният трибунал по конкуренцията на Обединеното кралство започна изслушвания на 5 юни, насочени срещу шест борси, които са премахнали BSV от своите платформи.
Сред ответниците са големи Binance Europe Services, ShapeShift, Kraken (представена като Payward), Bittylicious и свързани с тях лица. Всеки ответник е събрал своя правен екип, което показва значителна правна разправа с обширна документация.
Съдът очаква заповедта за колективно производство да продължи три дни. В центъра на спора остава Bitcoin SV, спорен форк от Bitcoin Cash през 2018 г., ръководен от Крейг Райт, който невярно твърди, че е анонимният създател на Биткойн (BTC), Сатоши Накамото.
Изключването на BSV от списъка през 2019 г. предизвика доста полемика, а борси като Binance и Kraken предложиха неясни обяснения или посочиха поведение, противоречащо на техните стандарти. Тези действия доведоха до колективен иск за $12 милиарда във Великобритания през 2022 г., в който се искаше компенсация за засегнатите притежатели на BSV, пропуснали потенциални възможности за растеж.
Съдебният иск повдига отново въпросите, свързани с мотивите зад делистванията и последвалите финансови загуби, понесени от инвеститорите. То подчертава сложния и спорен характер на управлението на криптовалутите и правните последици, които съпътстват решенията в индустрията.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.