Южна Корея може да повлияе на множество криптовалути с новите си разпоредби за дигиталните активи.
Това започва от днес, 19 юни, когато влиза в сила първият закон в страната за защита на потребителите на виртуални активи. В съответствие с този регламент от борсите се изисква да създадат вътрешни екипи за оценка, които ще оценят надеждността на дигиталните валути, които са изброили.
Броят на различните търгувани криптовалути в момента е над 600 в Южна Корея. Korean Times съобщава, че се очаква финансовите власти да си партнират тясно с борсите тази година.
Служител от южнокорейски финансов регулатор отбеляза, че борсите ще преразглеждат монетите на своите платформи два пъти годишно, за да определят дали все още искат да поддържат търговията с тях.
Освен това южнокорейските регулатори подготвят насоки за крипто транзакции и се надяват, че те могат да бъдат финализирани и наложени до юли. Освен това Комисията за финансови услуги (FSC) планира да създаде нов отдел, посветен само на надзора на дигиталните активи.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.