Voyager Digital постигна споразумение с FTX и нейните необезпечени кредитори за задържане на спорно плащане по заем в размер на $445 милиона до постигане на споразумение или съдебно решение.
Според подаденото на 22 февруари съдебно заявление фалиралият крипто заемодател също така ще задържи депозит в размер на $5 милиона, направен от FTX в ескроу, докато собствеността не бъде оспорена в съда по несъстоятелност в Ню Йорк и не бъде решено чрез споразумение или окончателна и необжалваема заповед.
Връзката между FTX, Alameda и Voyager е сложна поради съответните им фалити. През януари Alameda Research, сестринска компания на FTX заведе иск срещу Voyager за $445.8 милиона, твърдейки, че Voyager е “подхранвала” злоупотребата на Alameda със средства на клиенти, съзнателно или по непредпазливост.
Voyager от друга страна смята, че Alameda се опитва да подкопае усилията ѝ за преструктуриране и наскоро призова висши ръководители на Alameda и FTX във връзка с провалената им сделка за придобиване. Освен това Alameda се противопостави на закупуването на активите на Voyager от страна на Binance US.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Предстои ли корекция на крипто пазарите?
Бизнесът на Voyager процъфтяваше по време на COVID пандемията. Миналата година обаче компанията стана една от жертвите на драматичния спад на цените, който разтърси криптовалутния сектор.
Чамат Палихапития, милиардер и рисков капиталист, наскоро сподели мнението си за кризата във финансовата система на САЩ в новия епизод на подкаста “All-In”.
Animoca Brands, компания за рисков капитал и разработчик на Web3 игри, отхвърли твърденията, че е намалила целевата стойност на своя metaverse фонд с $200 милиона или с 20%, до $800 милиона поради нестабилността на крипто пазара и нестабилността в банковия сектор.
В четвъртък вечерта президентът Найб Букеле обяви, че планира да предложи на Конгреса на Ел Салвадор законопроект за премахване на данъците върху технологичните иновации.
Централната банка на Обединените арабски емирства (ОАЕ) наскоро представи нов план за емитиране на дигиталната си валута, известна като “дигитален дирхам”.