Voyager Digital постигна споразумение с FTX и нейните необезпечени кредитори за задържане на спорно плащане по заем в размер на $445 милиона до постигане на споразумение или съдебно решение.
Според подаденото на 22 февруари съдебно заявление фалиралият крипто заемодател също така ще задържи депозит в размер на $5 милиона, направен от FTX в ескроу, докато собствеността не бъде оспорена в съда по несъстоятелност в Ню Йорк и не бъде решено чрез споразумение или окончателна и необжалваема заповед.
Връзката между FTX, Alameda и Voyager е сложна поради съответните им фалити. През януари Alameda Research, сестринска компания на FTX заведе иск срещу Voyager за $445.8 милиона, твърдейки, че Voyager е „подхранвала“ злоупотребата на Alameda със средства на клиенти, съзнателно или по непредпазливост.
Voyager от друга страна смята, че Alameda се опитва да подкопае усилията ѝ за преструктуриране и наскоро призова висши ръководители на Alameda и FTX във връзка с провалената им сделка за придобиване. Освен това Alameda се противопостави на закупуването на активите на Voyager от страна на Binance US.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Предстои ли корекция на крипто пазарите?
Бизнесът на Voyager процъфтяваше по време на COVID пандемията. Миналата година обаче компанията стана една от жертвите на драматичния спад на цените, който разтърси криптовалутния сектор.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.