След като придоби Twitter за $44 милиарда, Илон Мъск почти веднага започна активно да управлява платформата на социалната медия.
Tой съкрати около половината от персонала на компанията и пое пълен контрол, като освободи управителния съвет. Освен това Мъск е готов да въведе новата система за верификация, която вече се сблъска с някои критики.
Според Мъск новата система ще бъде начин за верифициране на потребителите и за борба с ботовете и спамърите в мрежата. В момента синята отметка е достъпна само за малък процент потребители, избрани от Twitter. Системата ще позволи на всеки да плаща по $8 долара на месец и „да се нарича както си иска„.
Според Виталик Бутерин, макар че новата система може да бъде ефективен начин за борба с големия брой ботове в мрежата, може да възникне проблем, тъй като това ще навреди на ролята на синята отметка за борба с измамите. Според съоснователя на Етериум (ETH) ако има допълнителен метод за проверка, резултатът би бил много различен.
How well this works depends on exactly how much due diligence is done to make sure blue checks are who they say they are. „Pay $8/month and call yourself whatever“ would damage the blue check’s anti-scam role. But if there’s more actual verification, the result is very different. https://t.co/BsQJCMsmDk
— vitalik.eth (@VitalikButerin) November 1, 2022
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Топ 5: Кои са най-популярните нови криптовалути?
След като изрази критики, Виталик защити новата система като спомена, че няма проблем да се таксува по $8 долара на месец и това няма да създаде икономическа йерархия, тъй като сегашната система за синя отметка е много ексклузивна. Въпреки всичко създателят на Етериум смята, че отметката трябва да се таксува отделно от другите премиум услуги.
Новата система би донесла повече ползи за верифицираните потребители като приоритет в отговорите, споменаванията и търсенията, което ще бъде един от най-ефективните начини за победа над спама и измамата. „Премиум“ акаунтите също така ще могат да публикуват дълги видео файлове и аудио записи.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.