Значителния приток на капитал в новорегистрирани криптовалути има много значения, но едно от тях е, че инвеститорите изглежда проявяват интерес към потенциала на новосъздадените дигитални активи.
Към края на октомври петте най-големи нови криптовалути контролираха обща пазарна капитализация от над $1.4 милиарда в рамките на пет дни след включването им в платформата.
Web3 фокусираният крипто проект Melody (SNS) с капитализация от малко над $762 милиона се намира на първо място, търгувайки се на цена от $0.12. На второ място се нарежда Kingaru (KRU) с пазарна капитализация от $256.1 милиона и се търгува на цена $0.2.
След това имаме активът на BULL BTC CLUB NFT (BBC), който е с пазарна капитализация от $158.9 милиона, следван от платформата за разработка на децентрализирани приложения Nirvana Chain (NAC), който се търгува за $2.74, имайки обща пазарна стойност от $138 милиона. Интересно е, че фен токенът на италианския национален отбор (ITA), който се търгува за $3.10 има капитализация от $92.66 милиона.
Фен токените се открояват като важен компонент на спортния свят. Те стимулират спонсорските и маркетинговите кампании. В същото време те се считат за инструменти на футболните отбори за прилагане на стратегии за ангажиране на феновете.
Пазарна капитализация, притежавана от активите в условията на мечи пазар, е от ключово значение за дългосрочния потенциал на криптовалутите.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Активността на крипто китовете сочи към предстоящи печалби
В крипто общността съществува общ консенсус, че мечите пазари предлагат място за изграждане на внушителни продукти, които имат намерение да следват пътя на растеж на активи като Етериум (ETH) и Биткойн (BTC).
Изглежда обаче, че волатилният крипто пазар през тази година не е променил намеренията на разработчиците, тъй като само за 2022г са се появили над 5,000 нови актива.
В света на криптовалутите бе извършен значителен трансфер – $1 милиард USDT (Tether) бяха емитирани и преместени от хазната на Tether в HTX, известната азиатска борса, известна преди това като Huobi.
EOS Network се преименува на Vaulta, насочвайки фокуса си към Web3 банкирането и стремейки се да интегрира децентрализираната технология с традиционните финанси. Преходът включва размяна на токени, насрочена за май 2025 г.
Дългогодишната съдебна битка между Ripple и Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) е към своя край.
Пазарът на стабилни монети на Етериум остава стълб на стабилност на фона на турбуленцията в крипто сектора, като обемите на търговия достигнаха $850 милиарда през миналия месец.