Начало » Visa иска да интегрира Етериум за автоматични плащания

Visa иска да интегрира Етериум за автоматични плащания

20.12.2022 14:00 3 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Visa иска да интегрира Етериум за автоматични плащания

Световният кредитен гигант Visa проучва възможността да използва смарт договори и програмируеми плащания. Фирмата иска да позволи на притежателите на Етериум да настройват автоматични плащания.

Visa обяви предложение, с което иска да даде възможност на притежателите на Етериум да настройват програмируеми плащания от собствените си портфейли със самостоятелно попечителство. Освен това концепцията ще елиминира банките и централизираните трети страни от транзакциите.

Автоматичните плащания бяха лесни за настройване по обикновени банкови сметки. В крайна сметка обаче банката контролира системата и прехвърляните средства. Visa навлиза в сферата на самостоятелно съхраняваните криптовалути и започвайки с Етериум.

Въпреки сериозният спад на криптопазара, фирмата желае да се впусне в това, което в крайна сметка ще се превърне в бъдещето на плащанията.

Visa ще комбинира сметки в Етериум

Катрин Гу, ръководител на отдела за дигитални валути и протоколи на централните банки на Visa, е съавтор на предложението.

Тя заяви, че „ако един от основните случаи на използване на блокчейн е за плащания, тогава основното изискване е, че блокчейнът трябва да функционира също толкова добре, колкото днес, ако не и по-добре“.

В предложението се използва нова концепция, известна като „абстракция на сметките (АА)“. Освен това то е едно от водещите предложения на разработчиците на Етериум, използващи смарт договори за постигане на автоматични плащания.

Това решение включва създаването на смарт договор, който действа като посредник между сметка на потребител и сметка на договор, позволявайки създаването на самостоятелен портфейл, който може да извършва автоматично повтарящи се плащания, без да изисква активното участие на потребителя.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн миньорите са изпратили 57,000 BTC към борсите – какво означава това?


Съществуват редица предимства на абстракцията на акаунта, която Виталик Бутерин първоначално формализира през 2017 г. като EIP-86. Тя дава възможност за създаване на сметки с много собственици чрез верификация с много подписи и делегирани сметки. Идеята също така позволява създаването на публичен акаунт, от който всеки може да извършва транзакции.

„По същество AA позволява програмируема валидност за проверка и валидиране на всяка блокчейн транзакция“, обясниха от Visa.

Концепцията все още не е внедрена в Етериум. Въпреки това в най-новото EIP-4337 от 2021 г. се предлага метод за AA без промени в мрежовия протокол.

Кредитният гигант работи с разработчиците на Етериум

Екипът на Visa работи с разработчици на Етериум извън компанията. Целта е да се увеличи капацитетът за обработка на големи обеми транзакции и да се осигури по-голяма сигурност и оперативна съвместимост.

В края на октомври Visa подаде две заявки за търговска марка, в които се заявяват планове за собствени крипто портфейли. Освен това имаше разпоредби за управление и одит на криптоактиви и ютилити токени.

Също така през октомври фирмата си партнира с Уолстрийт банката JP Morgan, за да си сътрудничи по частни блокчейни за опростяване на плащанията между държавите.

With over 8 years of experience in the cryptocurrency and blockchain industry, Alexander is a seasoned content creator and market analyst dedicated to making digital assets more accessible and understandable. He specializes in breaking down complex crypto trends, analyzing market movements, and producing insightful content aimed at educating both newcomers and seasoned investors. Alexander has built a reputation for delivering timely and accurate analysis, while keeping a close eye on regulatory developments, emerging technologies, and macroeconomic trends that shape the future of digital finance. His work is rooted in a passion for innovation and a firm belief that widespread education is key to accelerating global crypto adoption.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

Уолстрийт обмисля съвместна стабилна монета с напредъка на регулациите в САЩ

Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.

23.05.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Съоснователят на Circle представя финансова платформа, базирана на изкуствен интелект

Шон Невил, съосновател на Circle и настоящ изпълнителен директор на Catena Labs, стартира смело ново начинание, насочено към изграждането на финансова система, създадена специално за ерата на изкуствения интелект.

21.05.2025 13:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Ripple си сътрудничи с банки от ОАЕ за трансформация на платежните услуги

Ripple ускорява регионалните си амбиции с нов тласък в ОАЕ, сключвайки съюзи със Zand Bank и финтех стартъпа Mamo, за да разшири своята платежна блокчейн мрежа.

20.05.2025 20:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Стабилните монети навлизат масово сред институционалните участници

Все повече финансови институции се обръщат към стабилните монети, не само с цел намаляване на разходите, но и като основа за бъдещ растеж.

17.05.2025 13:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.