На 21 септември XRP запази силата си и се закрепи над зоната на съпротива от $0.40, за разлика от Биткойн (BTC) и повечето алткойни, които сега се сблъскват със значителни препятствия.
Сега цената на XRP консолидира печалбите си и е възможно да има ново покачване към нивото от $0.425. Забележително е, че дигиталният актив води в класацията на 100-те най-големи монети на пазара на криптовалути по отношение на печалбите, като през последните 24 часа цената се е повишила с 6.7% и се търгува на ниво от $0.404, според данни на CoinMarketCap.
Нещо повече, цената на XRP се повиши с 19.6% през последната седмица; въпреки мечите пазарни настроения в сектора, токенът също така води по печалби на пазара от 100-те най-големи криптовалути през предходните седем дни, като за това време добави над $3.3 милиарда към пазарната си капитализация, изкачвайки се от $16.7 милиарда на 14 септември до $20.03 милиарда на 21 септември.
Цената на XRP се е възстановила от последния спад и в момента се търгува с бичи импулс. Биковете се стремят да пробият съпротивата от $0.4215 и ако успеят, XRP може потенциално да се насочи към близкия връх на $0.48 в обозримо бъдеще.
Въпреки това, в резултат на очевидния спад на покупателната активност, мечките потенциално могат да се завърнат в близко бъдеще. Както бе съобщено, към 12 септември най-големите притежатели на XRP контролират почти три четвърти, около 73% от всички токени в обращение, докато 20-те най-големи притежатели представляват 75.35% от предлагането.
ПРОЧЕТИ ОЩE: Какво да очакваме след хард форкът на Cardano?
Интересно е, че крипто общността CoinMarketCap също прогнозира, че XRP ще се търгува на средна стойност от $0.49 до края на септември 2022 г., което дава на токена бичи перспективи въпреки продължаващите правни противоречия около Ripple.
Междувременно, докато съдебният процес с участието на Комисията по ценни книжа и борси на САЩ (SEC) и Ripple Labs продължава, блокчейн компанията представи нови аргументи в молба, с която иска да отхвърли иска, подаден през уикенда.
По-специално, Ripple твърди, че издадените от нея XRP токени не могат да се считат за ценни книжа, тъй като няма „инвестиционен договор“, който да дава права на инвеститорите или да ги задължава да действат в техен интерес.
Въпреки съдебното дело блокчейн компанията се присъединява към усилията за по-зелено бъдеще, заедно със стотици други предприятия, като на 20 септември Ripple обяви, че е подписала Climate Pledge, присъединявайки се по този начин към повече от 375 други предприятия, които се ангажират да постигнат нетни нулеви въглеродни емисии до 2040 г., за да създадат по-устойчиво бъдеще.
Етериум може да се превърне в ключов играч, който да промени начина, по който се разработва и използва изкуственият интелект, предлагайки децентрализирана основа за справяне с някои от най-належащите недостатъци.
Комисията по ценни книжа и борси на САЩ (SEC) отделя допълнително време, за да оцени предложение, което ще позволи на Grayscale да интегрира стейкинга в своите спот Етериум ETF предложения.
Последните търговски данни свидетелсват за оптимизъм сред потребителите на Binance, когато става въпрос за XRP.
Канада отново поема глобалното лидерство в крипто иновациите – този път със Solana.