В скорошна дискусия в X, крипто анализаторът Чарлз Едуардс се задълбочи в причините зад неуспеха на Биткойн да надмине желаната граница от $100,000.
Въпреки пускането на спот Биткойн ETF, цената на BTC остана сравнително в застой, движейки се около $71,000 към момента на анализа на Едуардс.
Едно основно препятствие, идентифицирано от Едуардс, е преобладаването на дългосрочни притежатели, които продават своите BTC. Той подчерта спада в броя на портфейлите, държащи Биткойн за повече от две години, което предполага, че тези притежатели са разтоварвали активите си.
Този натиск върху продажбите от страна на дългосрочните притежатели възпрепятства способността на Биткойн да увеличи стойността си експоненциално.
Друг фактор, допринасящ за това представяне на Биткойн, според Едуардс, е забавеното въздействие на халвинг събитието, което се случи през април. Традиционно цената на Биткойн има тенденция да изпитва възходящ импулс след всеки халвинг, което намалява скоростта, с която се създават нови BTC.
Едуардс обаче отбеляза, че пазарът все още не е поел напълно ефектите от този халвинг, което потенциално забавя ръста на цените на Биткойн в краткосрочен план.
Гледайки напред, Едуардс очерта три ключови фактора, които биха могли да подновят възходящата траектория на Биткойн. Те включват увеличение на средната дневна покупателна активност на ETF, намаляване на натиска за продажба от страна на дългосрочните притежатели и ръст на ликвидността на пазара в САЩ. Справянето с тези фактори може да проправи пътя за Биткойн да възобнови изкачването си към заветната цел от $100,000.
Според нова графика, споделена от Bitcoin Magazine Pro, настоящият пазарен цикъл на Биткойн може би навлиза в последния си етап – до потенциалния пазарен връх остават по-малко от 100 дни.
SpaceX прехвърли 1,308 BTC – на стойност около $150 милиона – на нов адрес в портфейла си, с което отбеляза първата си ончейн активност от повече от три години.
Биткойн се консолидира около $119,000 след достигнатия миналата седмица исторически връх над $123,000.
Биткойн регистрира най-големия си нетен приток към борсите от юли 2024 г. насам, което е сигнал за потенциална промяна в пазарното поведение.