Основателят на Terraform Labs - До Куон е изправен пред южнокорейски прокурори с призовки и заповеди за арест, колективен иск в САЩ и червена бюлетина, издадена от Интерпол.
Според информацията има едно съдебно дело, което досега е останало почти незабелязано. Искът е подаден на 23 септември от базираната в Сингапур правна компания Drew & Napier от името на повече от 350 инвестирали в Terra. Същността на делото е измама с невярно представяне на стабилността на TerraUSD от страна на Куон.
Искът включва двама главни ищци – Дъглас Ган и Дон и Хулиан Морено Белтран, които са граждани съответно на Сингапур и Испания. Те твърдят, че Куон измамно е представил невярна информация за стабилността на TerraUSD в бялата книга на Terra, както и на официалния уебсайт на стабилната монета.
Според молбата, подадена във Върховния съд на Сингапур, твърденията на Куон са предизвикали ищците по делото да инвестират в монетата и при срива ѝ през май са причинили загуби на стойност около $57 милиона. Ищците търсят сумата, която са загубили поради инвестицията си в TerraUST.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Cardano (ADA): Какво да очакваме от цената на криптовалутата?
Протоколът Anchor, част от екосистемата на Terra, също е посочен като ответник в съдебния процес. Защитниците на пострадалите инвеститори твърдят, че стабилността на платформата за отпускане на заеми и стейкинг също е била представена в невярна светлина.
Преди време Куон отрече участието си в измамни дейности. Смята се, че в момента той се укрива от правоприлагащите органи. За последен път е видян да напуска Дубай. По-рано обаче имаше информация, че Куон си сътрудничи с властите и отрича да бяга или да се крие.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.