След събитията през ноември 2023 г. американски съдия даде зелена светлина на споразумението на Binance да плати огромна глоба от $4.3 милиарда, което е една от най-големите санкции в правната история на САЩ след продължително разследване.
Значителното споразумение за признаване на вина, което привлече вниманието миналата година, включва признанието на Binance за участие в пране на пари и нарушаване на санкциите. Освен това Министерството на правосъдието на САЩ разкри, че бившият главен изпълнителен директор Чанпен Джао е признал федералните обвинения, което доведе до неговата оставка.
Binance, виден играч в сферата на дигиталните активи, понесе удар по репутацията си към края на 2023 г., изправен пред множество федерални обвинения. Вследствие на това борсата се съгласи на споразумение на стойност $4.3 милиарда, а дългогодишният ѝ лидер се оттегли.
Последната актуализация потвърждава решението, като американският съдия одобри споразумението на Binance, което доведе до рекордната глоба за милиарди – една от най-големите в американската правна история.
По време на изслушването американският окръжен съдия Ричард Джоунс отбеляза: „Това наистина е случай, в който етиката на компанията е била компрометирана от алчността“, както съобщава Bloomberg. Одобрението дойде в петък по време на съдебното заседание, проведено в Сиатъл.
Освен това признаването на участието на Binance във федерални нарушения беше част от съвместните усилия, в които участваха различни американски правителствени агенции, включително Службата за контрол на чуждестранните активи (OFAC) и Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) на САЩ.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.