Според Гурбир Грейв, директор на отдела за правоприлагане на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), компанията е събрала стотици милиони долари под формата на такси като нерегистриран брокер и е участвала в нерегистрирано предлагане и продажба на десетки хиляди ценни книжа.
Той твърди, че така Consensys е навлязла директно на пазарите на ценни книжа в САЩ, като е лишила инвеститорите от защитата, предоставена от федералните закони за ценните книжа.
Собщението гласи още:
Както се вижда от това действие по правоприлагане, ние продължаваме да държим отговорни участниците, които не спазват законите в тази област, както правим и на целия пазар на ценни книжа.
🇺🇸US SEC issues official statement regarding law case against @Consensys ⚖️
Read the statement 👇 pic.twitter.com/RTEDJCJY6y
— Crypto News (CoinGape) (@CoinGapeMedia) July 1, 2024
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.