Сенатор Синтия Лумис изрази силни резерви относно неотдавнашните мерки на Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC), насочени към регулиране на индустрията на криптовалутите.
Тя смята, че действията на SEC са равносилни на превишаване на правомощията, подчертавайки политиката, известна като „Счетоводен бюлетин 121 на персонала„, издаден през март 2022 г.
Тази политика изисква от финансовите дружества, които държат криптоактиви на клиенти, да ги включат в собствените си баланси, като същевременно предупреждават инвеститорите за свързаните с тях рискове. Лумис твърди, че тази политика е трябвало да бъде одобрена от Конгреса, според неотдавнашно изявление на Службата за отчетност на правителството (GAO).
Сега Лумис е твърдо решена да попречи на тази политика да стане правно обвързваща, твърдейки, че тя може потенциално да навреди на потребителите в случай на срив на попечител на дигитални активи. През следващите седмици тя планира да събере подкрепа за това усилие както в Сената, така и в Камарата на представителите.
Освен че се противопоставя на тази конкретна политика, Лумис работи по по-широкообхватно законодателство в сътрудничество със сенатор Кирстен Джилибранд, за да осигури повече регулаторна яснота за крипто индустрията.
Лумис е оптимистично настроена относно перспективите за приемане на нейното законодателство в началото на 2024 г. и е отворена за интегриране на негови аспекти в други законодателни пакети. Забележително е, че част от нейния законопроект, отнасяща се до финансирането на тероризма, вече е включена в пакета за разходи за отбрана на Сената и в момента се разглежда в Камарата на представителите.
Сенатор Лумис подчерта значението на създаването на ясна регулаторна рамка за крипто индустрията и изрази подкрепа за рамката за крипто сектора на Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите, ръководена от председателя на комисията Патрик Макхенри. Тя също така изрази готовност да си сътрудничи с Макхенри за напредъка на компонента за стабилни монети в нейния законопроект, като се стреми да постигне напредък преди края на годината.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.
Bitvavo, най-голямата крипто борса в Европа, деноминирана в евро, официално получи MiCA лиценз от Нидерландската служба за финансови пазари (AFM), което позволява на компанията да оперира във всички 27 държави членки на Европейския съюз.
Само за два месеца платформата за крипто данъци CoinLedger отбеляза зашеметяващ 700% скок в броя на американските потребители, получили предупредителни писма от IRS, което сигнализира за рязко засилване на федералните данъчни мерки, насочени към притежателите на дигитални активи.