Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) поиска от федерален съдия да оспори някои аспекти на неотдавнашното решение по делото на Ripple Labs, като заяви, че решението е в противоречие със съществуващите закони за ценните книжа.
Ripple XRP постигна значителен етап в съдебното дело срещу SEC, тъй като беше счетено, че не е ценна книга. Съдията стигна до заключението, че продажбите на токена XRP на Ripple директно на институционални инвеститори нарушават правилата на SEC, но предлагането на дребни инвеститори на борси не го прави.
В жалбата се твърди, че тези конкретни части от решението на Ripple са били решени погрешно и не следва да бъдат следвани от съда. Служителите на SEC обмислят различни варианти за по-нататъшно преразглеждане и планират да препоръчат търсенето на такова преразглеждане.
SEC също така твърди, че решението неправилно превръща дългогодишния тест на Хауи, използван за определяне дали активите са ценни книжа, в субективен стандарт. Агенцията настоява съдът да отхвърли този аспект на решението.
Освен това адвокатите, представляващи Terraform Labs и До Куон, наскоро заявиха, че решението за Ripple трябва да подкрепи тяхното искане за отхвърляне на собствения им иск срещу SEC. SEC заведе дело срещу Terra през февруари тази година. Адвокатите на Terra твърдят, че решението за Ripple потвърждава слабостта на аргумента на SEC относно това, че някои токени са ценни книжа.
Резултатът от обжалването на SEC в съда остава несигурен и не е ясно дали SEC ще се върне към решението за Ripple след новото подаване на жалбата. Ако делото все пак се възобнови, благоприятният резултат за криптовалутите може да е краткотраен.
След обявяването на митата от президента на САЩ Доналд Тръмп на 2 април, което съвпадна с Деня на независимостта, и бързата реакция на Китай, крипто пазарът отбеляза значителни понижения.
Големи финансови институции, сред които JPMorgan Chase и Deutsche Bank, проверяват дали щатският долар може да запази господстващото си положение в световен мащаб.
Nvidia, един от отличниците през 2024 г. с ръст от над 170%, сега е изправена пред нарастващ натиск, тъй като акциите ѝ се понижават на фона на икономическата несигурност и геополитическото напрежение.
Китай отвърна на САЩ със свой набор от мита, отбелязвайки поредната глава в ескалиращия глобален търговски конфликт, който започна с обявяването на тарифите от президента Доналд Тръмп на 2 април.