Начало » Други » Русия иска да разшири добвината дейност в страната

Русия иска да разшири добвината дейност в страната

05.01.2023 9:05 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Русия иска да разшири добвината дейност в страната

Руската федерация наскоро обяви възможно увеличение на производството на енергия, тъй като търсенето от страна на криптоминьорите се е увеличило.

Русия която вече е санкционирана от Европейския съюз и Съединените щати заради военната операция в Украйна, също получи санкции свързани с международните активи, а банковата ѝ система е изключена от протокола SWIFT. 

Увеличението на интересът към крипто добива може да се отдаде на стремежа на Федерацията да легализира използването на криптовалути като средство за осъществяване на международна търговия. 

Руският министър на енергетиката призна, че нарастващата нужда на индустрията от електроенергия може да наложи създаването на допълнителни електроцентрали в Сибир.

Криптовалутите ли са отговорът на проблемите на Русия? 

Николай Шулгинов, министърът на енергетиката на Русия, призна за нарастващата нужда от енергия от миньорите на криптовалути в някои региони на Сибир.

Според информацията Шулгинов е наясно, че ще са необходими повече енергийни съоръжения, за да се отговори на техните нужди.

Русия последва Индия в регулирането на дигитални активи, като Москва дори работи в посока по въвеждане на дигитална рубла. 

Тази фундаментална промяна в настроенията от категорична забрана на крипто към легализирането на сектора е именно благодарение на санкциите на Запада срещу страната.

Тъй като Западът има малко регулации по отношение на криптовалутите и използването им в международната търговия, Русия може да използва дигиталните валути като средство за осъществяване на международна търговия.

Въпреки че през миналата година страната преживя бум на приходите от добива, тя все още не се е съгласила с идеята да позволи на гражданите си да използват криптовалута като средство за плащане. Руската федерация се стреми да използва крипто за стимулиране на външната търговия.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн навършва 14 години днес


Русия, войната и криптовалутите

Увеличаването на производството на енергия, за да се задоволят нуждите на криптодобива със сигурност ще се отрази на пазара на криптовалути. През януари 2022 г. например страната е допринесла с 8.7% за общия хашрейт на Биткойн (BTC).  

Това би могло да означава, че на пазара ще навлязат повече криптовалути, които могат да се добиват, което ще доведе до понижаване на цената. С оглед на перспективата на Русия за криптовалутите като средство за провеждане и стимулиране на международната търговия, този спад може да бъде минимален, но все пак може да се усети, особено при основните криптовалути като Етериум (ETH) и Биткойн.

С легализирането и регулирането на дигиталните активи, както и с увеличаването на добивната дейност в страната, Русия може да е в състояние да се превърне в Web3 и DeFi център, но едва след като приключат войната в Украйна и последиците, свързани с нея. 

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Директорът на Bank of America потвърди слуховете за стабилна монета

Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.

17.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

PayPal разширява стабилната си монета към Arbitrum

PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.

16.07.2025 19:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Citigroup проучва възможността за стартиране на стабилна монета

Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.

16.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто циклите се развиват: Ето защо старите модели вече не работят

Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.

16.07.2025 12:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.